Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 140 ezer egyetemre vagy főiskolára jelentkező diák sorsa dől el csütörtökön este, a felvételi ponthatárok kihirdetésekor. Kövesse nyomon a ponthatárok kihirdetését a hvg.hu-n.
A Pont Ott Partin akad, aki buborékfújókkal próbálja jobb kedvre deríteni az egyre türelmetlenebb felvételizőket. Aki izgul, levezetheti a feszültségét például a 12 személyes csocsóasztalnál. További részletekért kattintson az Eduline.hu oktatási oldalra.
Idén, az őszi szemeszterben 141 ezren szeretnék megkezdeni tanulmányaikat valamely felsőoktatási intézményben. Az egyetemre vagy főiskolára jelentkezők többsége - több mint 125 ezer diák - államilag finanszírozott képzésre szeretne bejutni. Közülük viszont csak valamivel több mint 53 ezren tanulhatnak tovább ilyen formában.
A felvételizők körében tavalyhoz képest nem változott jelentősen a népszerű szakok listája. A szakmai gyakorlattal együtt 7 féléves alapképzések közül a gazdálkodás és menedzsment, a turizmus-vendéglátás, a pénzügy és számvitel, a kereskedelem és marketing, valamint a mérnök-informatikus szak került be az első ötbe.
A Felvi Fórumon esedékes következő beszélgetésig arról esik szó a Millenárison, hogy a jelen lévő felvételizők hova jelentkeztek, és miért éppen oda. A megkérdezettek körében legnépszerűbb a Budapesti Corvinus Egyetem. A külföldi gyakorlat és a tapasztalatszerzés is szerepel a leendő gólyák tervei között.
A Felvi Fórumon a résztvevők a külföldi munkatapasztalatokról, ösztöndíjakról, az önkéntességről beszélgetnek. Egyetértenek abban, hogy elhelyezkedéskor előnyt jelent, ha nem csak a hazai munkaerő-piaci viszonyokat ismeri az álláskereső.
Este nyolc órakor hirdetik ki az idei felvételi ponthatárokat. A jövendő egyetemisták és főiskolások nem csak otthon izgulhatnak, vajon bejutnak-e valamelyik felsőoktatási intézménybe: a Millenárison délután négy órától számos program várja az eredmények kihirdetése előtt bulizni és kikapcsolódni vágyókat. Élő közvetítés a helyszínről.
Az eduline.hu helyszíni tudósítása szerint körülbelül száz-százötven felvételiző és szervező van a Millenárison, a szél miatt több sátrat csak nemrég tudtak felállítani. Az Educatio Kft. csapatjátéka - amelyre a felvi.hu-n és a helyszínen lehet jelentkezni - egyelőre úgy tűnik, hogy elmarad, mivel a megatársasjáték teljesen elázott.
Idén is komoly a verseny az államilag finanszírozott hallgatói helyekért, az egyetemek és főiskolák ugyanis jóval kevesebb elsőévest vehetnek fel bölcsészettudományi, jogi és gazdasági szakokra, mint 2010-ben. A pontszámítás szabályai is változtak: rosszul járnak azok a diákok, akik emelt szintű érettségi helyett nyelvvizsgával szereztek pluszpontokat.
Nem változott jelentősen a felvételizők körében a népszerű szakok listája idén. A szakmai gyakorlattal együtt 7 féléves alapképzések közül továbbra is a gazdálkodás és menedzsment, a turizmus-vendéglátás, a pénzügy és számvitel, a kereskedelem és marketing, valamint a mérnök-informatikus szak vezet - az Oktatási Hivatal adatai szerint. Utánanéztünk, hogy itthon milyen diplomával könnyű, és mivel nehéz vagy szinte lehetetlen elhelyezkedni.
Idén is számítógépes rendszer állítja szakonként országos rangsorba a felsőoktatásba jelentkezőket, de a ponthatárokat nehéz megjósolni; a szakemberek szerint annyi bizonyos, hogy azokon a képzéseken és intézményekben lesznek magas pontszámok, ahol hagyományosan nagy a túljelentkezés.
Idén is komoly a verseny az államilag finanszírozott hallgatói helyekért, az egyetemek és főiskolák ugyanis jóval kevesebb elsőévest vehetnek fel bölcsészettudományi, jogi és gazdasági szakokra, mint 2010-ben. A pontszámítás szabályai is változtak: rosszul járnak azok a diákok, akik emelt szintű érettségi helyett nyelvvizsgával szereztek pluszpontokat.