szerző:
Szabó Fruzsina
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Rosszul járnak a tankönyvkiadók a Nemzeti Erőforrás Minisztérium javaslatával, amely az idei szinten tartaná a hivatalos tankönyvlistán szereplő kiadványok felső árhatárát, miközben a cégek költségei folyamatosan emelkednek. A nagy buktát mégsem ez, hanem az új alaptanterv elfogadása jelenti majd.

Azt a kormány.hu-n kedden megjelent előterjesztés készítői is elismerik, hogy a tankönyvkiadók anyagi terhei növekedni fognak, de a dokumentum szerint „a működtetési költségeik racionalizálásával, a terjesztésre fordított költségeik optimalizálásával és a belső kiadói minőségbiztosítási folyamataik átgondolásával még így is nyereségessé tehetik működésüket és gazdálkodásukat”.

 A cikk folytatását az Eduline oktatási oldalon olvashatja el.

eduline.hu Karrier

Elszámolta a tankönyvcsomagok árát az oktatási államtitkárság?

Hat-hétezer forintba kerül egy átlagos tankönyvcsomag az általános iskolák alsó tagozatán – jelentette be az oktatási államtitkárság a tanévkezdés előtt három héttel. Valójában már az elsős diákok könyveiért is legalább 8500-10 000 forintot fizetnek a szülők.

MTI Itthon

Iskolakezdés: mennyibe fájnak a tankönyvek?

Árkorláttal akadályozza meg a szaktárca azt, hogy az idén jelentősebben dráguljanak a tankönyvek. Az általános iskolát most szeptemberben megkezdő gyermekek tankönyvcsomagjának ára 6482 forint, a végzősöké pedig 10 840 forint lesz.

hvg.hu Itthon

Fűtésre költött tankönyvpénz - kin csattan az ostor?

Százmillió forinttal tartoznak egyes önkormányzatok a tankönyvterjesztőknek, akik emiatt bojkottba kezdtek: amíg nem kapják meg a hiányzó pénzt, nem szállítják ki a könyveket. Ha nem oldódik meg a helyzet, tízezer diák maradhat tankönyv nélkül. A csődközeli helyzetben lévő önkormányzatok vagy fűtésre, vagy étkeztetésre költötték az állami normatívát, közben viszont a könyvterjesztő szféra is a végét járja. Hoffmann egyeztetést ígér, a tanév viszont egy hét múlva elkezdődik.

Már egy hónap sincs és kezdődik a HVG Állásbörze: ezért gyere ki

Már egy hónap sincs és kezdődik a HVG Állásbörze: ezért gyere ki

Két hónapos jogosítvánnyal kaptak ittas vezetésen egy 17 éves fiút Püspökladányban

Két hónapos jogosítvánnyal kaptak ittas vezetésen egy 17 éves fiút Püspökladányban

400 ezer autót gyárthat jövő évtől a kecskeméti Mercedes

400 ezer autót gyárthat jövő évtől a kecskeméti Mercedes

Benyújtotta az Alaptörvény 15. módosításáról szóló javaslatát a Fidesz

Benyújtotta az Alaptörvény 15. módosításáról szóló javaslatát a Fidesz