Több millió eurót költ a fiatal munkanélküliekre az EU
Nincs elég munkahely, vagy nem akarunk igazán dolgozni?
Közel másfél millióan maradtak távol tartósan vagy átmenetileg 2010-ben a munkaerőpiactól a 15-61 éves inaktívak közül. Döntő többségük (86,9 százalék) indokoltan nem végzett munkát, ám sokan továbbra sem tudják vagy akarják megmagyarázni, miért nem akarnak dolgozni – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal legutóbbi Munkaerő-felméréséből. Nagy részük nem is feltétlenül szeretne be- vagy visszakerülni a munka világába.
Rekordszinten az uniós munkanélküliség: Magyarországon kedvezőbb a trend?
Aggódik az Európai Unió, mivel a nemzetközi gazdasági válság idején mért rekordértékre tért vissza a munkanélküliség átlagos szintje a térségben - derült ki az Európai Bizottság novemberi munkaerő-piaci beszámolójából. A jelentés külön kiemelte hazánkat, ahol ez a mutató egész évben csökkent.
Kik a globális foglalkoztatási válság áldozatai?
A fiatalok globális foglalkoztatási válságának hosszabb távú súlyosbodására és az ebből fakadó kockázatokra hívja fel a figyelmet a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO). Megállapították, hogy míg a fejlett országokban a teljes tétlenséggel, illetve a bizonytalan idejű munkavégzéssel szembesülnek a fiatalok, addig a fejlődő országokban a tartós és nagyarányú szegénységgel, még ha van is munkájuk.
Új csúcsra szökött az euróövezeti munkanélküliség
Új eurótörténeti csúcsra emelkedett októberben az euróövezeti munkanélküliség - közölte szerdán az unió statisztikai hivatala. Az Eurostat adatai szerint a szezonális hatásoktól tisztított munkanélküliség 10,3 százalék. A legfrissebb jelentés alapján van olyan uniós ország, ahol a 25 év alatti lakosság körében majdnem 50 százalék a munkanélküliek aránya.