Bombabiztos felkészülési tippek állásinterjú előtt
Derítse ki, mennyire karrierképes!
„Megrekedtem. Nem elégít ki a munkám. Hónapok óta vagyok munka nélkül.” Valamit mindenképp tennie kell az álláskeresőnek, ha ilyen vagy ehhez hasonló gondolatok cikáznak a fejében. Tanácsok, hogyan derítse ki, mennyire „karrierképes”.
Így lépjen be felkészülten az állásinterjúra
Életbevágó, miként válaszol az álláskereső, ha az interjún leendő munkáltatója rákérdez: miért az adott szakmát, szakterületet választotta. Érdemes tehát jól átgondolt, személyre szabott válasszal érkezni a személyes beszélgetésre. De milyen szempontokat kell a felkészülésnél figyelembe venni? Tanácsok.
Keressen új állást az ünnepek alatt!
Bár a HR-esek többsége nem dolgozik az év végén, mégsem kell a munkavállalóknak teljesen felhagyniuk az álláskereséssel az ünnepek alatt. Ne várják ölbe tett kézzel a január elsejét, hogy majd egy újévi fogadalommal vághassanak neki a munkakeresésnek, inkább használják ki a karácsony és szilveszter közti időszakot! Tanácsok.
7 dolog, amivel befolyásolhatjuk a fizetésünket 2012-ben
Óriási tétje van, miként reagál a munkavállaló, amikor egymásnak feszülnek az álláspontok a bértárgyaláson. Mit lehet tenni azért, hogy jó alkut kössünk az állásinterjún, miközben a gazdasági helyzet miatt egyre szűkül a mozgástér?
Adjon frappáns választ a kínos állásinterjú-kérdésekre
„Mik a gyengeségei? Miért hagyta ott az előző állását? Mennyi pénzt szeretne keresni? Miért pont Önt válasszuk?” Számtalan kérdés záporozhat a pályázókra az állásinterjún, azonban mindegyik munkáltató ugyanarra kíváncsi: mennyire illeszkednek a jelölt képességei, gyakorlati tapasztalatai a meghirdetett álláshoz, lelkesedik-e a pozíció iránt, illetve hogyan tud majd beilleszkedni az adott szervezetbe. Gyakori interjúkérdések és hasznos tanácsok.
Álláskeresés: milyen munkára vagyok alkalmas?
Nem csak időszakos fellángolás, hanem állandó cél az ideális állás megtalálása. Mivel életünk különböző szakaszaiban változnak a prioritások, a munkánknak is ehhez kell igazodnia. A sikerhez persze elengedhetetlen személyiségünk feltérképezése. Ezáltal megtudhatjuk, milyen pozíciót pályázzunk meg bátran, és mi az, ami csak csalódáshoz, visszautasításhoz vezet. Tippek.
Vessen véget a reménytelen álláskeresésnek!
9-12 hónapig, vagy akár ennél tovább is tarthat, mire valaki tudásának, végzettségének megfelelő munkát talál, miután elvesztette az állását. Közép- és felsővezetői pozíciók esetében az elhelyezkedés még jobban elhúzódhat. Tanácsok, miként lehet megszakítani a több hónapos, reménytelennek tűnő álláskeresést.
Így törheti meg a jeget az álláskereső az interjún
Tippekből és trükkökből sosem elég, ha egy jó állás megszerzése a cél. A kritikus pont egyértelműen az első találkozó. Tanulmányok is igazolják, hogy az interjúztatók az első percekben eldöntik, eséllyel indulhat-e a pályázó, vagy rögtön elbukik.