szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A politikusi pályánál magasabb presztízsű a tanári hivatás, felelősségteljes és társadalmilag hasznos munkakör, de ehhez képest jelentősen alulfizetett – ezt gondolják a pályaválasztás előtt álló fiatalok, és ez lehet az egyik oka annak, hogy nem jelentkeznek természettudományos tanárszakokra, derült ki egy friss kutatásból.

A Magyar Biológiatanárok Országos Egyesülete, a Kutató Tanárok Országos Szövetsége és a Kutató Diákok Országos Szövetsége egy éve úttörő megállapodást jelentettek be. A szervezetek közösen keresik a megoldást a természettudományok oktatásának egyes problémáira Magyarországon. Nehézségekbe ütközik például a természettudományos tanári pálya vonzóvá tétele, nem megoldott a tanárok szakmai továbbképzése, és alábbhagyott a diákok korábban általánosnak nevezhető érdeklődése is a természettudományok iránt.

Túry Gergely

Az Amgen Alapítványtól kapott támogatás révén a csoport az előző évben mélyreható elemzést végzett e kérdések tekintetében. Az elemzés alapján szakértők bevonásával kidolgoztak egy kreatív, ám gyakorlati elemeket sem nélkülöző, lehetséges stratégiát arra, hogyan lehetne növelni a természettudományos tantárgyat oktató tanárok számát Magyarországon.

Részletek a Jobline Magazinban.

Beleírják az Alaptörvénybe, hogy tilos a drog

Beleírják az Alaptörvénybe, hogy tilos a drog

800 ezer forintos bónuszt fizet dolgozóinak a kecskeméti Mercedes-gyár

800 ezer forintos bónuszt fizet dolgozóinak a kecskeméti Mercedes-gyár

Ismét EU-s büntetés fenyegeti Magyarországot, újabb pénzeket bukhatunk

Ismét EU-s büntetés fenyegeti Magyarországot, újabb pénzeket bukhatunk

Manfred Weber: Elegünk van Orbánból!

Manfred Weber: Elegünk van Orbánból!