Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Árbevételét, és nyereségét is növelte a világ második...
Árbevételét, és nyereségét is növelte a világ második legnagyobb gyorsétteremláncának számító Burger King 2009 első három hónapjában. A hazánkban is aktív vállalat forgalma üzleti évének harmadik, március 31-én végződő negyedévében 600 millió dollár volt, ez pedig egy százalékkal magasabb ez egy esztendővel korábban mértnél, miközben a nyereség 15 százalékkal 47 millió dollárra ugrott.
A bővülés szakértők szerint elsősorban annak köszönhető, hogy a gazdasági krízisben többen választják a kedvezőbb árakat kínáló gyorséttermeket hagyományos versenytársaikkal szemben. Ezt támasztja alá, hogy alig néhány napja a Burger King legnagyobb versenytársa, a McDonald’s is kellemes meglepetést okozott a piacnak.
Rosszabb kilátások
Az erős harmadik negyedév ellenére a Burger King kilátásai romlottak. Legalábbis így véli a vállalat elnök-vezérigazgatója, aki beszédében kifejtette: egyenlőre nem tudni, hogy a gazdasági visszaesés, illetve a sertésinfluenza járvány milyen hatással lehet a vállalat eredményeire.
Mindenesetre a nyereség-prognózist némileg csökkentette a vállalat vezetése: míg korábban részvényenként 1,44-1,49 dolláros profitot vártak, most ennél némileg kevesebb 1,39-1,42 dolláros eredmény jósolnak papíronként.
Ecoline
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.