Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nyolc százalékkal 150 milliárd köbméterre növelte Európába irányuló tavalyi gázkivitelét a legnagyobb orosz gáztermelő, a Gazprom gázexporttal foglalkozó cége, a Gazprom Export.
Ez némileg elmarad a cég júniusi éves közgyűlésén előre jelzett 155-158 milliárd köbmétertől, de gyakorlatilag megegyezik a Gazprom legutóbbi várakozásával. A Gazprom fedezi Európa gázimportjának közel negyedét.
A cég azzal számol, hogy az idén 164 milliárd köbméter körülire növeli gázexportját Európába.
A Gazpromtól tavaly a legtöbb földgázt Németország vásárolta, 34,02 milliárd köbmétert, Dánia a legkevesebbet, 0,05 milliárd köbmétert. A 21 európai országba exportáló Gazprom listáján Magyarország a nyolcadik legnagyobb vásárló volt 6,26 milliárd köbméterrel a Gazprom Export adatai szerint.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.