Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Magyarországon második alkalommal térképezi fel a legmeghatározóbb cégek vezérigazgatóinak véleményét a PwC pénzügyi tanácsadó cég.
A Magyarországi Vezérigazgató Felmérés többek közt arra keresi a választ, hogyan látják a vállalatok első számú döntéshozói cégük, iparáguk és az általános üzleti közeg lehetőségeit, kihívásait, problémáit - írta közleményében a PwC. A felmérés szakmai partnere a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ).
„Vége annak az időszaknak, amikor a cégvezetők a válságra passzív védekezéssel, költségoldali lépésekkel próbáltak reagálni, reménykedve, hogy visszatérnek a 2008 előtti évek. Mára mindenki számára világossá vált, hogy egy új, bizonytalanabb jövőt hozó időszámítás kezdődött el" - mondta Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője.
"Ezekben az igen gyorsan változó körülmények között kell a cégvezetőknek sikerre vinni a rájuk bízott vállalkozásokat, ez pedig újfajta rugalmasságot, új típusú stratégiai lépéseket, megváltozott vezetői magatartást igényel" - tette hozzá.
A tavalyi, első felmérésből kiderült, hogy a globális és ebből fakadóan a magyarországi gazdasági kilátásokat továbbra is bizonytalanság jellemezte és hazánkban a vezérigazgatók szkeptikusak voltak a makrogazdaság élénkülését a következő 12 hónapban. A cégvezetőknek csak 15 százaléka reménykedett a globális gazdaság élénkülésében a 2012-es év folyamán, míg ez az arány 50 százalék volt világszerte a vállalatvezetők körében.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.