Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A 3 éves elnök-vezérigazgatói posztról mondott le Rory Read, aki a termékközpontúvá válást követő cég élére az ügyvezető igazgatót nevezte ki.
Az sg.hu szúrta ki azt az IT szektorban mindenképpen meglepőnek számító menedzserkeringős hírt, mely szerint Rory Read azonnali hatállyal lemondott az AMD elsőszámú vezetői posztjáról.
Read vezetése alatt az AMD alaposan átalakult, és igaz, hogy ezt végégkísérték a pénzügyi problémák is, de a cég vesztesége folyamatosan csökkenő tendenciát mutat. A teljes árbevétel ugyanakkor 2012 óta az optimálisnak mondott 1 milliárd dolláros szint körül táncol. Read azért távozik a cégtől, mert az átalakítás rászabott részfeladatait már elvégezte. A következő lépéshez pedig Lisa Su lehet Read szerint is a megfelelő ember. A lemondott vezér eztán a háttérből, tanácsadóként segíti majd a cég munkáját.
Su - elődjéhez hasonlóan - kiemelt fontosságúnak tartja, hogy a piacvezető vállalatokkal stratégiai együttműködést kezdeményezzen a cég. Valahogy úgy, ahogy azt korábban a Sony-val és a Microsoft-tal tette a PlayStation 4 és Xbox One játékkonzolok kapcsán. Ezek mellett az új vezető tervei szerint tovább folytatja a vállalat struktúrájának egyszerűsítését, illetve tovább javítja a végrehajtás sebességét is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.