Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem is kicsit áthallásosra sikeredett a név és a logó.
London délnyugati részén, Surbitonban van egy élelmiszerüzlet, amelyet eredetileg úgy hívtak, hogy Union Convenient Off Licence. A tulajdonos is sejthette, hogy ez nem egy túl jó elnevezés, ezért kitalálta ezt a trendibbet: Tesos Express. Ahogy az angol Mirror is kiszúrta nemrég, nem csak a név, hanem a bolt bejárata felett elhelyezett logó is kísértetiesen hasonlít a Tesco Expressre.
A Tesco még nem indított jogi eljárást az ügyben, alighanem elkerülte a figyelmét a hasonlóság, ami azért is furcsa, mert az üzlettel Twitter-bejegyzések sora viccelődött az elmúlt hónapokban.
Amikor az Evening Standard megkérdezte az egyik alkalmazottat, hogy szerinte rendben van-e a névcsere, azt a választ kapta, hogy bizonyára igen, hiszen már több mint egy éve így hívják a boltot. Szakértők mindenesetre elképzelhetetlennek tartják, hogy a Tesco ne lépjen az ügyben, amire most már – a széleskörű sajtónyilvánosság következtében – hamarosan sor kerülhet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.