szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Szingapúr a világ egyik nagy üzleti központja, ahol rengeteg holtfáradt, örökké stresszben élő menedzser dolgozik. A kikapcsolódásnak vannak hagyományos módjai, például kissé felönteni a garatra a meló után, de ennek másnapra kínos következményei lehetnek.

Anthea Ong egykori üzletasszony azonban megtalálta a legjobb megoldást, a csendterápiát. Igaz, ezt egy másik, szinte rituális ázsiai ceremóniával, a teázással köti össze. 2014-ig Anthea Ong egy üzleti tanácsadó cégnél dolgozott magas beosztásban. Remek fizetése volt, de elege lett a túlfeszített tempóból. Saját vállalkozást hozott létre Hush Teabar néven. Itt kizárólag különleges minőségű teákat szolgálnak fel és a személyzet tagjai, a pincérek kivétel nélkül hallássérültek. A teljes csendhez a vendégeknek is alkalmazkodniuk kell. A Hush Teabarnak nincs fix helye, állandóan vándorolnak, és most már rengeteg nagy cég hívja őket, főleg bankok.

Egy üres konferenciatermet bocsátanak a Hush Teabar csapat rendelkezésére. A helyiséget különleges virágillattal teszik kellemessé. Egy szeánsz 45 percig tart. Az első öt percben Anthea elmagyarázza a vendégeknek a csendes önreflexió pozitív hatásait. Ezután mindenki megrendeli az általa kiválasztott teakeveréket, a hallássérült pincéreknek a választást színes korongok felmutatásával jelzik. Ezután némán kortyolgatják a nemes italt és gondolataikba mélyednek. Anthea Ong szerint ilyenkor mindenki végre találkozik önmagával.

 A teázással egybekötött néma önreflexióért persze fizetni kell, egy szeánsz ára 40 szingapúri dollár, azaz 27 euró. Ez egy helyi topmenedzsernek nevetséges összeg. A csendterápia után a részvevők megosztják tapasztalataikat.

„Ez rendkívül fontos, mert e beszélgetés révén jobban megismerik egymást, vagyis a szeánsz az egyik legjobb team-building, vagyis csapatépítési tréning is egyben” – mondta Anthea Ong a The Straits Times című helyi lapnak.

Hihetetlen összeget emészt fel a munkahelyi stressz Magyarországon

2014-ben 14 százalékkal nőtt a munkahelyi balesetek száma Magyarországon az előző évhez képest. 19 961 baleset történt, 78 ember meghalt. Szakértők szerint a balesetek oka leggyakrabban a kezeletlen munkahelyi stressz, ami 440 milliárd forint veszteséget okoz évről évre.

 A Hush Teabar naptára már hónapokra előre tele van megrendelésekkel, egyre több nagy szingapúri cég és bank javasolja alkalmazottainak a teázással egybekötött, stresszoldó csendterápiát.

Romba döntheti cégét a stressz - így védekezzen!

Megkérdeztük olvasóinkat, mennyire stresszes az életük. Nem lepődtünk meg: Nagyon!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!