Esténként otthonról dolgozik? És zavarja?

Egy neves vállalati tanácsadó szerint egyre kevesebbeket zavar, hogy egybeolvad a munka és a magánélet.

  • hvg.hu hvg.hu
Esténként otthonról dolgozik? És zavarja?

Eltűnt az idő, mikor arról kellene győzködnünk magunkat, hogy a munka és a magánélet kettéválasztható, ez a határ eltűnt, az élet két színtere egybeolvad - írta Dan Schawbel vállalati tanácsadó a Quartzon, aki szerint jobb lenne ezt elfogadni.

A G7 szemléje szerint Schawbel az utóbbi időben azt vette észre, egyre kevesebben tartják károsnak a munka és a magánélet összeolvadását. Az EMC Corporation HR főnöke évek óta úgy gondolja, az egyensúly érdekében biztosítani kellene, hogy a dolgozók a munkahelyükön vagy munkaidejükben is intézhessék magánügyeiket, hiszen úgy is tudják, otthonról is dolgozni fognak. A Virgin cégbirodalom atyja szerint a munkahelyi és otthoni élet között nem szabadna különbségnek lenni. Richard Branson szerint

“ha úgy érzed otthon, hogy a környezet fontos, akkor legyen fontos a munkahelyeden is. Ha úgy érzed otthon, hogy a barátaid között vagy, akkor legyél a barátaid között a munkahelyeden is.”

A munka és magánélet egyensúlyában az OECD szerint a dánok vezetnek - ott csak 2 százalék túlórázik rendszeresen -, csakhogy ők pont azt mondják, a munkát a magánélet elé kell helyezni. A cégek rugalmasak a munkakezdést, ebédszünetet és távmunkát illetően. Vagyis a határvonal eltűnhet ugyan, de az elégedettséghez az kell, hogy munkával töltött idő ne kerüljön túlsúlyba. Magyarországon sem olyan rossz a helyzet, ha a túlórát nézzük: az átlagosan heti 50 óránál többet dolgozók aránya 3,8 százalék, ami a 10. helyet jelenti az OECD listán.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek