Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Mégsem lesz kötelező a Cégkaput használni januártól, hiába volt úgy, hogy az új évben már minden ügyintézést azon keresztül kell lebonyolítani.
Nem lesz kötelező a Cégkaput használni januártól – közölte a NAV. Mint írták, a cél „a cégkapura történő zökkenőmentes átállás érdekében” kellő felkészülési időt biztosítani a cégeknek. Egy átmeneti időszak kezdődik januártól – arról nem írtak, hogy meddig tart – így a cégek jövőre is a képviselőik ügyfélkapus tárhelyén keresztül kommunikálhatnak a NAV-val.
Pedig a cégeknek lett volna idejük felkészülni a változásokra, ha korábban szólnak nekik, hogy mi lesz a teendőjük. A Cégkapura – amely gyakorlatilag a vállalkozások új online kommunikációs platformja lenne, amelyen minden ügyintézésüket végezhetik – augusztus 31-ig kellett regisztrálni, mostanáig pedig úgy volt, hogy 2018. január 1-jétől kötelező lesz a használata. Ehhez képest amikor a regisztrációs határidő előtt egy nappal megnéztük az oldalt, még gyakorlatilag semmire sem lehetett használni. Az Index pedig egy hete írt arról, hogy hiába jó a technológia, az érintetteknek még fogalmuk sincs arról, hogy melyik hatóság miként tervezi az ügyintézést az átállás után.
A képviseleti jogosultságok változatlanok maradnak az új évtől, azokat nem kell újra bejelenteni. A NAV kizárólag az adózótól cégkapun keresztül érkezett ügyekben küldi a válaszüzenetet a cégkapun keresztül, minden más esetben az ügyfélkaput használja.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.