Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ázsia gyorsuló vagyonkoncentrációja letaszította a trónról az amerikai metropoliszt. Egyre több nő is felkerült a listára, de arányuk még mindig elenyésző.
A Wealth-X legfrissebb felmérése szerint Hongkong megelőzte New Yorkot a kiemelkedően vagyonos lakosság számát tekintve – írta a Bloomberg. Az amerikai világvárosban 8900 ekkora vagyonnal rendelkező ember él, New Yorkot pedig Tokió követi 6800 ultragazdaggal.
Az ultragazdagok száma egyébként 13 százalékkal nőtt tavaly óta, jelenelg összesen 256 ezer fő tartozik ebbe a csoportba, közülük 35 ezer nő van. Összvagyonuk eléri a 31,5 ezermilliárd dollárt.
A leggyorsabban jelenleg kínaiak gazdagoknak, 18 helyett már 25 százalék körül van az arányuk a világ többi részén élő ultragazdaghoz képest. Érdekesség, hogy Kína egyéb részei a top 10 közelébe sem kerültek – ez annak köszönhető, hogy a gazdag kínaiak jellemzően nem az anyaországban élnek.
Európában Párizs vette át a vezető szerepet Londontól. Az első tízbe még négy amerikai – Los Angeles, Chicago, San Francisco és Washington DC –, valamint egy japán város, Oszaka fért be. Az országok közül ugyanakkor továbbra is az Egyesült Államok vezet, utána Japán, Kína és Németország következik, utóbbiban 15 ezer ultragazdag él.
Érdekesség, hogy vagyonuk több mint harmadát likvid eszközökben, jellemzően készpénzben tartják az ultragazdagok, míg tőzsdei részvények a vagyonuk 26 százalékát teszik ki, az egyéb befektetések (pl. ingatlan, jacht, repülő, műtárgy, ékszer) csak a portfóliójuk 6,6 százalékát adják.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Értékes ingatlanokat készül eladni az állam; elkészült az EU új költségvetésének terve; megtaláltuk, hogyan jutott el két nap alatt hatmilliárd forint a Kelenföldi Erőműből az olaszországi villát megvásárló céghez. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke szerint a kormánynak csak kósza ötletei vannak.