Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kiderült, mire, mennyit költöttünk idén, az első félévben.
2018 első félévében 7%-kal több árut adtak el a boltok, mint egy évvel ezelőtt – írja a blokkk.com. Jól fogytak a különféle iparcikkek: a növekedési ütem itt kétszer akkora volt, mint az élelmiszerpiacon. Januártól júniusig 5 ezer 244 milliárd forintot hagytunk a kasszákban, 447 milliárddal többet, mint a korábbi féléves időszakban.
Az első félév adataiból az derül ki, hogy a magyarok jóval az átlag felett vásároltak műszaki cikkeket, okoseszközöket. Népszerűek voltak a mobiltelefonok, 40 százalékkal nőtt a piacuk, noha a csúcskészülékek egyre drágábbak. Keresett volt még:
Jól fogytak a bútorok és más lakásfelszerelések is. Akárcsak az órák és az ékszerek.
A használt holmik iránti kereslet viszont visszaesett, a turkálók csak döcögnek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Értékes ingatlanokat készül eladni az állam; elkészült az EU új költségvetésének terve; megtaláltuk, hogyan jutott el két nap alatt hatmilliárd forint a Kelenföldi Erőműből az olaszországi villát megvásárló céghez. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke szerint a kormánynak csak kósza ötletei vannak.