Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Két éven belül akár négyszázezer forint is lehet az átlagfizetés a versenyszférában, de ha nem alakul át a gazdasági struktúra, akkor a béremelkedés versenyhátrányt is jelenthet a cégek számára.
Az átlagkereset ebben az évben 9,2 százalékkal emelkedhet, jövőre 7,2 százalékkal, majd 2021-ben 6,5 százalékos többlet várható. Mivel a KSH adatai szerint a múlt évben közel 330 ezer forint volt az átlagos bruttó, ebből lehet az idén 360 ezer forint. Egy évvel később már 385 ezer felett lehet az átlagfizetés, 2021-ben pedig átlépi a 400 ezres szintet, egész pontosan 414 ezer forint fölé növekedhet – írja a Napi.hu a jegybanki inflációs jelentést elemezve.
A lap a jegybanki jelentésből azt is kiemeli, hogy a reálbér növekedése felfelé húzhatja a háztartásokat, de a cégeknél ez a növekedés versenyhátrányt okozhat, amennyiben a termelékenység nem fog nagyobb ütemben növekedni. A jegybanki szakértők azt is elismerik, hogy a tapasztalható termelékenységi bővülés inkább ciklikus tényezőkkel magyarázható, és nem pedig a versenyképesség strukturális javulásával.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nyolcan megsérültek a ráfutásos balesetben.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.