Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A leggazdagabb és a legszegényebb egymillió ember rejti el a pénze legnagyobb részét.
A lakosság jövedelmeinek 20,3 százalékát nem látja a NAV – írja a Világgazdaság. A lap a Pénzügyminisztérium felmérését idézi, amely szerint az ország legszegényebb és leggazdagabb 10 százaléka titkolja el a legtöbb bevételét, az összes jövedelme több mint 30 százalékát.
Budapesten a háztartások alig 10 százalékot tudnak elrejteni a NAV elől, vidéken 25 százalékos az arány. Különösen a Nyugat-Dunántúlon és Hajdú-Biharban rossz a helyzet, vagyis ott, ahonnan sokan járnak át a határ túloldalára dolgozni.
Azt is megemlíti a lap, hogy a Pénzügyminisztérium ezeket az adatokat „mintegy odabiggyesztette a konvergenciaprogramba, és miközben más területeken citálja a feketegazdaság ellen tett lépéseket (…), a lakossági jövedelmek fehérítésével kapcsolatos intézkedésekről nem szól”.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.