Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A leggazdagabb és a legszegényebb egymillió ember rejti el a pénze legnagyobb részét.
A lakosság jövedelmeinek 20,3 százalékát nem látja a NAV – írja a Világgazdaság. A lap a Pénzügyminisztérium felmérését idézi, amely szerint az ország legszegényebb és leggazdagabb 10 százaléka titkolja el a legtöbb bevételét, az összes jövedelme több mint 30 százalékát.
Budapesten a háztartások alig 10 százalékot tudnak elrejteni a NAV elől, vidéken 25 százalékos az arány. Különösen a Nyugat-Dunántúlon és Hajdú-Biharban rossz a helyzet, vagyis ott, ahonnan sokan járnak át a határ túloldalára dolgozni.
Azt is megemlíti a lap, hogy a Pénzügyminisztérium ezeket az adatokat „mintegy odabiggyesztette a konvergenciaprogramba, és miközben más területeken citálja a feketegazdaság ellen tett lépéseket (…), a lakossági jövedelmek fehérítésével kapcsolatos intézkedésekről nem szól”.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.