Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A leggazdagabb és a legszegényebb egymillió ember rejti el a pénze legnagyobb részét.
A lakosság jövedelmeinek 20,3 százalékát nem látja a NAV – írja a Világgazdaság. A lap a Pénzügyminisztérium felmérését idézi, amely szerint az ország legszegényebb és leggazdagabb 10 százaléka titkolja el a legtöbb bevételét, az összes jövedelme több mint 30 százalékát.
Budapesten a háztartások alig 10 százalékot tudnak elrejteni a NAV elől, vidéken 25 százalékos az arány. Különösen a Nyugat-Dunántúlon és Hajdú-Biharban rossz a helyzet, vagyis ott, ahonnan sokan járnak át a határ túloldalára dolgozni.
Azt is megemlíti a lap, hogy a Pénzügyminisztérium ezeket az adatokat „mintegy odabiggyesztette a konvergenciaprogramba, és miközben más területeken citálja a feketegazdaság ellen tett lépéseket (…), a lakossági jövedelmek fehérítésével kapcsolatos intézkedésekről nem szól”.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.