Magyar halakat nevel Algériában a Fradi volt focistája

Az állatorvosit végzett Meziane Touati Szarvason tanulta a halszaporítást.

  • hvg.hu hvg.hu
Magyar halakat nevel Algériában a Fradi volt focistája

Magyar édesvízi halakat nevel az algériai sivatagban Meziane Touati, a Ferencváros labdarúgócsapatának volt támadója - írja a Blikk.

Touati Algériában az USMA Alger élvonalbeli klubjának az igazolt játékosa volt, közben pedig elvégezte az állatorvosi egyetemet Algírban. A diploma megszerzése után, 1995-ben, a polgárháború idején jött Magyarországra, ekkor először a Tiszakécske igazolta le, majd Novák Dezső hívására érkezett a Fradiba 1996-ban, ahol 1998-ig játszott, bár ritkán került be a kezdőcsapatba.

A Fradi után a Honvédban, majd a Soroksárban is játszott, és megtanult magyarul is, most pedig magyarországi édesvízi halakat (harcsát, pontyot, süllőt) nevel szülőhazájában, Algériában, mégpedig a sivatagban.

"Algéria a nyolcvanas évek óta importál pontyivadékokat Magyarországról, mégpedig két okból. A egyik, hogy a nagy víztározókat a halak megtisztítsák, illetve hogy a sivatagi emberek proteinhez jussanak. 2000-ben kerültem bele a két ország közös programjába, dolgoztam a Halászati Kutatóintézetben Szarvason, ott tanultam az édesvízi halszaporítást. Aztán 2007-ben telepítettem egy magyar céggel az első halkeltetőt Algériába, majd képeztük az itteni diákokat. Mára több telep is működik szerte az országban, például a sivatagban is" – mondta el az egykori focista a lapnak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?