Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az üzemeltető által küldött levél szerint a Pavilonkert nem szégyen-, hanem színfoltja a Városligetnek.
A Magyar Narancs szerdán fényképekkel alátámasztott cikkben írta meg, hogy a Városligetben elhelyezett három, egyenként 100 millió forintból épült pavilonok egyike annyira lehasznált állapotba került, hogy már a festék is hullik róla.
Az üzemeltető később levélben igyekezett megmagyarázni a helyzetet. Egyrészt beszámoltak róla, hogy továbbra is ők látják el a szerződés szerint ezt a feladatot, az épületek pedig a szezonalitás miatt vannak zárva, "mert az a tapasztalat, hogy a téli hideg időszakban nagyon lecsökken itt a látogatók száma".
A levélíró ezután az épület állapotára kitérve azt írja, hogy amit a Magyar Narancs újságírója lehullott festéknek lát, az "rosszhiszemű interpretálása a valóságnak, hiszen nem az épület felújítása zajlik, nem lehullottak az építőanyagok, hanem nagy erőkkel, sok újdonsággal készülünk az újranyitásra, így a Városliget Zrt. engedélyével, saját költségünkön közönségforgalmi fejlesztéseket építünk be, ami megítélésünk szerint tovább fogja javítani a látogatói élményt és a kiszolgálást".
Az üzemeltető szerint a Pavilonkert nem a szégyenfoltja a Városligetnek már, "hanem sokkal inkább a színfoltja". Ezt szerintük az is bizonyítja, hogy 2019-ben már majd egy tucat zenei, építészeti, képzőművészeti és népművészeti tematikájú kulturális- és gyerekprogramot bonyolítottak le, több ezer résztvevővel.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.