szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A koronavírus-járvány hatására 44 százalékkal csökkentek az eladásaik. Rágyúrnának az online értékesítésre.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Világszerte 1000-1200 üzletét zárja be a Zara tulajdonosa, a spanyol Inditex, miután

február 1. és április 30. között 44 százalékkal, 3,3 milliárd euróra csökkentek az eladásai. A cég az első üzleti negyedév végén 409 millió eurós nettó veszteséget jelentett. (Itt azért érdemes megjegyezni, hogy a tavalyi első félévben 1,5 milliárd eurós nyereséget könyvelhettek el – a szerk)

A bezárás – írja a The Guardian – többnyire a kisebb üzleteket érinti, többségük Ázsiában és Európában található. Arról nincs hír, hogy a cég magyarországi boltjaira hatással lesz-e a döntés.

A cég azt közölte, hogy „a munkavállalói létszám stabil marad”, mivel azoknak, akiknek az állása megszűnik a bezáró üzletekben, más területeken kínálnak munkát. Elsősorban az online üzletágukban.

Ez a terület jól teljesített a járvány ideje alatt is: az előző év azonos időszakához képest 50 százalékkal emelkedtek a webshopos eladások. A tervek szerint 2022-re az online a teljes forgalom negyedét teszi majd ki – az előző pénzügyi évben 19 százalék volt ez az arány –, a nagyobb üzleteket pedig az online eladások központjaivá kívánják fejleszteni.

A bezárások után az Inditex-márkák üzleteinek száma 7412-ről 6700-6900-ra csökken. Ebben már benne van az a 450 új bolt is, amit a közeljövőben nyit meg a cég.

Az Inditexhez tartozik többek között a Massimo Dutti, a Bershka, a Pull&Bear és a Stradivarius márka is. A veszteségeket elsősorban nem a Zarán keresztül szenvedte el a vállalat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Vállalkozás

Szombattól ne akarjon ruhát venni

Bár a plázák nyitva tarthatnak a gyógyszertárak és az élelmiszerboltok miatt, sok üzlet bezár a holnaptól életbe lépő kijárási korlátozás miatt.

Dobos Emese Gazdaság

A Guccitól a hobbivarrónőkig mindenki maszkot gyárt, de biztos jó ez?

Egyre több divatcég maszkokat vagy orvosi felszerelést gyártana, a gond azonban nem is a jó szándék, hanem a megfelelő technológia és a speciális alapanyag hiánya. Sokan ráadásul nyerészkedni próbálnak azon, hogy mindenki maszkot akar vásárolni, így viszont oda nem jut, ahol valóban létfontosságú lenne: az egészségügybe.