Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Brit brókerek vetették össze a világ nagyvárosait. Azt találták, hogy a kelet-európai városoknál nincs jobb hely a vállalkozásoknak.
A vállalkozások számára Budapest a legalkalmasabb bázis – idézi a brit Utility Bidder brókercég felmérésének eredményeit a Budapest Business Journal. Hetven várost vizsgáltak világszerete, és az eredményeikből kitűnik:
a magyar fővárosnál kizárólag Mexikóvárosban kellene alacsonyabb béreket fizetni az alkalmazottaknak, az átlagot nézve.
És bár az ingatlanárak a vállalkozásoknak legalkalmasabb 25 városból alig kilencben magasabbak, az elektromos áram pedig már csak három helyen drágább, az ismét Budapest mellett szól, hogy az internet – Varsó után – itt a legolcsóbb. Az is kitűnik:
a magyarországi 9 százalékos társasági adó kevesebb mint a fele annak, amit bármelyik másik nagyvárosban kellene fitzetniük a vállalkozásoknak.
Budapest a maximálisan elérhető 100 pontból 90,72-t kapott. Mögötte Prága következik, 83,91 ponttal, majd Varsó 82,2-vel. A negyedik helyezett még mindig kelet-európai: Pozsony 70,89 pontot szerzett. A régióból több várost nem is vizsgáltak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.