Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szakszervezeteknek egy napjuk van, hogy aláírják a megállapodást.
A tavaly augusztus közepén felmondott Dunaferr Társaságcsoport Kollektív Szerződés (DTKSZ) megszűnését későbbre, 2021. április 30-ra módosítaná a Dunaferr – közölte a vállalat.
A közlemény szerint ezzel szeretnék biztosítani, hogy a dolgozók kollektív szerződésben rögzített juttatásai az új dátumig fennmaradjanak. A vezetőség az erre vonatkozó ajánlatot kedden megküldte a Dunaferr DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség és a Dunaferr Ifjúsági Szervezet részére is.
A kollektív szerződést akkor hosszabbítják meg, ha a már a munkáltató oldaláról aláírt megállapodást legkésőbb 2021. január 20. 15 óráig mindkét szakszervezet szintén aláírja – áll a Tankhilevich Evgeny legfőbb-, általános vezérigazgató helyettes által jegyzett közleményben.
"Ennek az együttműködésnek alapköve, hogy szűnjön meg minden rosszhírkeltés a Dunaferr DV. Vasas Szakszervezet jelenlegi választott vezetői részéről a Dunaferr vonatkozásában, továbbá az öncélú, a Dunaferrnek és minden munkavállalójának csak kárt okozó jogi viták szűnjenek meg, és helyettük végre érdemi egyeztetések kezdődjenek meg mindkét szakszervezet részéről" – közölték.
Mint azt korábban megírtuk, december 11-én azonnali hatállyal elbocsátották a Dunaferr DV Vasas Szakszervezet négy vezető tisztségviselőjét. Tankhlievich Evgeny belső céges üzenetében arról írt, hogy szerinte a szakszervezetisek azoknak az „ukrán hordáknak” az oldalán állnak, amelyek megpróbálják megzavarni, szétzilálni a társaságcsoport munkájának irányítását, ezért rúgta ki őket.
László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke a Népszavának azt mondta, a szakszervezeti tisztségviselők a dolgozók oldalán állnak, az ő érdekeiket képviselik, elbocsátásuk pedig törvénytelen, a jogtalan intézkedések miatt a Vasas és az érintettek bírósághoz fordulnak.
Dunaújváros vezetése december 12-én a magyar kormánytól kérte, hogy segítsenek rendezni a Dunaferrnél kialakult helyzetet.
Ahogy arról az RTL Klub beszámolt, a cég tavaly augusztusban felmondta a kollektív szerződéseket, a szakszervezetnél ezért attól tartottak, hogy 20-30 százalékkal csökken a fizetésüket, amelyeket már hónapok óta csúszva, két részletben kapnak meg. A bérek csúszását vizsgálta a kormányhivatal is, és megállapította, hogy szabálytalan, ám büntetést nem szabott ki, mondván azt a pénzt inkább a munkavállalók fizetésére szánják. A kormány azonban azt írta a csatornának: mivel a cég magánkézben van, érdemben nem tudnak beavatkozni.
A kormány egyébként többször próbálkozott, hogy megszerezze a céget, amely orosz-ukrán tulajdonban van. Az orosz többségi tulajdonos állítólag befektetőkkel tárgyal, hogy rendeződjön az acélipari kereslet csökkenése miatt nehéz helyzetbe került dunaújvárosi cég helyzete.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.