Székesfehérváron 100 ezer forintot kapnak azok a vendéglátósok, akik elveszítették az állásukat

A támogatást nem csak a városban dolgozók igényelhetik.

  • hvg.hu hvg.hu
Székesfehérváron 100 ezer forintot kapnak azok a vendéglátósok, akik elveszítették az állásukat

Egy hosszabb Facebook-bejegyzésben jelentette be Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere, milyen intézkedésekkel tervezik megsegíteni a járvány miatt nehéz helyzetbe került vendéglátósokat.

Cser-Palkovics András szerint az első lépés az, hogy az önkormányzati helyiségben üzemelő vendéglátóipari egységek teljes bérleti díját elengedik 2020. november 1-ig visszamenőleg és a korlátozások teljes időtartamára. Egyúttal mindenkit arra biztatott, hogy aki vendéglátóipari cégnek ad bérbe helyiséget, az tegyen ugyanígy, vagy adjon kedvezményt a bérlő számára.

“Bízunk abban, hogy a vendéglátóhelyek valamikor majd az év első felében megnyithatják a teraszaikat, ezért számukra 100%-ban elengedjük a teraszdíjat a teljes idei esztendőre” – írta a polgármester.

Döntötek arról is, hogy a vendéglátóipari vállalkozások számára bevezetik a “Továbbfoglalkoztatást Segítő Alapot”, egyelőre 30 millió forintos, de szükség esetén bővíthető pályázati kerettel. Cser-Palkovics szerint az alap támogatására elsősorban azok a fehérvári telephellyel rendelkező vendéglátóipari cégek pályázhatnak majd, akik igazolják, hogy nem bocsátották el alkalmazottaik többségét a veszélyhelyzet miatt, “a munkahelyek többségét tehát megőrizték ebben a nehéz időszakban is”. A támogatás vissza nem térítendő lesz, és igazodni fog a megtartott munkahelyek számához.

A polgármester közölte azt is, hogy a vendéglátóiparban dolgozó, állásukat vesztett és legalább 30 napig munkanélküli emberek számára

rendkívüli, egyszeri 100 ezer forintos támogatást adnak.

Ez a támogatás a polgármester szerint akkor is igénybe vehető, ha az érintett személy nem fehérvári, hanem megyei vendéglátóipari cégnél dolgozott, “de fehérvári állandó lakcímmel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik”.

Az önkormányzat mindemellett új városi adományszámla-számot hoz létre, annak érdekében, hogy aki teheti, az ide befizetett összeggel támogatni tudja a helyi vendéglátóipari vállalkozásokat és munkavállalókat. A polgármester szerint a számlára beérkezett összegeket a „Továbbfoglalkoztatást Segítő Alaphoz” teszik hozzá, ezzel is támogatva a vendéglátóipari vállalkozásokat. “Szerencsére nem minden iparágat és nem minden egyént érintett ugyanolyan keményen a válság, ezért arra kérek mindenkit: ha teheti, az ebbe az alapba befizetett összeggel járuljon hozzá a kevésbé szerencsés vállalkozások és emberek felszínen maradásához” – írta Cser-Palkovics András, hozzátéve:

külön kérem azok hozzájárulását ehhez az alaphoz, akik részesülnek ugyan a KKV-szektornak adott adókedvezményből, de mégis nélkülözni tudják működésükhöz ezeket az anyagi forrásokat”.

A bejegyzés azzal zárul, hogy az önkormányzat segíteni kívánja a vendéglátó- és szállodaipari vállalkozásokat a korlátozások utáni talpra állásban “és piaci érvényesülésben is”. Ez a segítség a polgármester szerint kiterjedhet gazdasági és marketingterületekre egyaránt. “Várjuk ezzel kapcsolatban a székesfehérvári vállalkozások javaslatait, ötleteit is” – írta.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.