Pénteken hajnalban teljesen leállt a Mátrai Erőmű. Előbb az egyik, majd a másik blokkot is lekapcsolták a hálózatról, és bár az elérhető adatok szerint volt próbálkozás a visszakapcsolásra, eddig nem sikerült – írta a Napi.hu.
A Mavir áramtermelési diagramja szerint június 3-án este, 20 óra előtt nem sokkal a két üzemelő kazán közül az egyiket, majd hajnali fél 3-ig a másikat is lekapcsolták a hálózatról. A portál szerint
bár 12 óra körül az egyik egységet megpróbálták visszakapcsolni a hálózatra, ez nem sikerült.
Az esettel kapcsolatban semmiféle hivatalos bejelentés, előrejelzés nem volt – írták.
Csaknem 43 milliárd forint veszteséget termelt a Mátrai Erőmű
Az MVM így is elkötelezett a működés mellett.