Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Digitális egészségügyi szolgáltatásokat végző cég kerül a telekommunikációs óriástól az állam kezei közé.
A Magyar Telekom 100 százalékos érdekeltségébe tartozó T-Systems Magyarország Zrt. szerdán adásvételi szerződést írt alá leányvállalata, a digitális egészségügyi szolgáltatásokat végző Pan-Inform Kft. értékesítéséről a magyar állam részére. A Budapesti Értéktőzsde honlapján a Magyar Telekom közleményét a Media1 szúrta ki.
A közlemény szerint a vételár nagyságrendileg 5,5 milliárd forint, „amely az adásvételi szerződésben rögzített feltételek szerint módosulhat”. A tranzakció 2022 első negyedévében zárulhat.
A közlemény szerint a megállapodás a magyarországi központi, digitális egészségügyi szolgáltatások, valamint az ahhoz kapcsolódó kórházi informatikai rendszer fejlesztésével és támogatásával foglalkozó tevékenységeket érinti, melyek 2020-ban nagyságrendileg 3,4 milliárd forint bevételt, illetve 900 millió forint EBITDA-t (azaz adózás, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredményt) termeltek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagyot ment Londonban Emmanuel Macron francia államfő, konkrét megállapodásainak jelentőségét majd az idő dönti el. Hazai ellenfeleinek inkább múltbéli tevékenységük miatt van most feladva a lecke.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Átírhatja a sebészeti és terápiás protokollokat egy új ultrahangos 3D-s nyomtatási technika.