Ne legyenek illúzióink, a NAV simán inkasszózza a Revolut-számlákról is az adótartozást

Aki nem fizeti ki tartozásait a felszólítás után, azt a Revoluton is utoléri az adóhatóság.

  • hvg.hu hvg.hu
Ne legyenek illúzióink, a NAV simán inkasszózza a Revolut-számlákról is az adótartozást

Magyarországon egyre népszerűbb a virtuális pénztárcát kínáló Revolut, sokan azt hiszik, az ilyen külföldön vezetett számláikat nem látja a magyar hatóság, de ez nem igaz, adóvégrehajtás szempontjából a határok átjárhatók – figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Aki nem fizeti ki tartozásait a felszólítás után, az számíthat arra, hogy bankszámlájára inkasszó kerül, nem kivételek ez alól a Litván Bank által engedélyezett és szabályozott Revolut számlái sem. Előfordult már olyan is, amikor inkasszót kért a litván adóhatóságnál egy magyar állampolgárra a Revolutnál a hatóság – írja a NAV-közlemény, hozzátéve, hogy az eljárás sikeres volt, majdnem a teljes adótartozást sikerült megszerezniük a magyar állampolgár külföldi számlájáról.

A nemzetközi egyezmények és az uniós szabályozás megengedi, hogy a magyar adózók pénzügyi számláiról automatikus információ érkezzen a magyar hivatalhoz. 2022-ben 87 külföldi hatóságtól érkezett mintegy 870 ezer adat külföldön vezetett számláról. Szeptemberben is érkeznek hasonló, friss adatok.

Eddig csaknem 300 behajtási eljárást indított a NAV ilyen információkra támaszkodva, amely több mint 63 millió forintnyi bevételt eredményezett. A litván adóhatóság is olyan intézmény, amely jelent a magyar hatóságnak, a Revolut is szolgáltat adatokat, így a Revolut-számlákra elhelyezett jövedelem sem kivétel.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.