szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Előbb kell fizetni a számlákat, mint ahogy a bevételek jönnek, és a beruházások is forrást igényelnek – indokolta az olajcég a Mohu-ban történt tőkeemelést.

30 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre a Mol még a nyár elején az állami hulladékkoncessziót ellátó hulladékos cégében, a Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.-ben – írja a 24.hu. A lap szerint a cég alaptőkéjét 5 millió forinttal emelték, 50 darab, darabonként 100 forintos névértékű részvény jegyzésével, ám a részvények kibocsátási árát egyenként 600 millió forintban állapították meg, így jön ki a 30 milliárdos tőkeemelés.

A Mol szerint minderre azért volt szükség, mert a cégnél negyedévente jönnek a bevételek, de havonta kell fizetni a szállítóknak, emellett a szükséges beruházásokat is finanszírozni kell.

 

Indul az új típusú hulladékkezelés, de mit hoz a magasabb költségeken kívül?

Drasztikusan növeli a cégek költségeit és vele az inflációt, kurtán-furcsán ítélték oda a koncessziót, feltűnően kedvező lépéseket tesz az érdekében a kormányzat, sokan kételkednek a sikerében - sorakoznak a kérdések a most szombaton induló új hulladékrendszerrel kapcsolatban, amelyet 35 évre kapott meg a Mol Nyrt.

A lap rákérdezett a Mohu fővárosra specializálódott, a Budapesti Közművekkel közös cégére is, ami a fővárosi hulladékgazdálkodási feladatokat látná el, de még nem kezdte meg a működést – a budapesti hulladék kezelését addig a BKM látja el egy régiókoordinátori szerződéssel –, mivel a közös vállalat létrehozására az Európai Unió Versenyhatóságának is rá kell bólintania.

 

Megvan a cég, amelyik elvileg júliustól elviszi Budapesten a szemetet

Az előkészületek késésben vannak, és az országos hulladékgazdálkodási koncessziót elnyerő Mol fővárosi leányvállalatának talán még engedélye sincs.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!