szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A többi között a skandináv és a közép-európai saját tartalmak fejlesztése előtt tették be a kaput. Ez azt jelenti, hogy a közeli jövőben újabb magyar HBO-s tartalmakra, vagyis például A besúgó második részére sem számíthatunk.

A Variety tudta meg, hogy a Discovery és a WarnerMedia összeolvadásával járó, beütemezett költséglefaragás nagy áldozatai az HBO saját fejlesztésű tartalmai lesznek. A jövőben nem fog gyártani saját produkciót a dán, a svéd, a norvég és a finn piacot lefedő HBO Nordics, a többi között a magyar, a cseh, a román, a lengyel, a szerb tartalmakért felelős HBO Central Europe, és nem fognak készülni holland, illetve török HBO-s saját produkciók sem. Egyedül a spanyol HBO gyárthat a továbbiakban saját lokális tartalmakat, mivel a spanyolnyelvű sorozatoknak Latin-Amerikában és az Egyesült Államokban is széles nézőközönsége van, és a lap szerint a Franciaországban még el sem indult HBO Maxon is lesznek a későbbiekben is saját kontentek.

Mindez azzal együtt történik, hogy több országban már meglévő, elsősorban regionális tartalmakat távolítottak el az HBO Max streamingplatformról, így már nem elérhető például A besúgó vagy az Aranyélet 3. évada sem. A mostani döntéssel pedig attól is elvették a lehetőséget, hogy A besúgó esetleges folytatása elkészülhessen az HBO által.

A Warner Bros. Discovery szóvivője a Varietynek a döntést azzal indokolta, hogy az HBO Maxot és a discovery+ csatornát együtt egy globális streamingszolgáltatás alá fogják beterelni, ennél fogva felülvizsgálják a már meglévő tartalmakat. A közlemény alapján az HBO-nak továbbra is lesz lehetősége, hogy helyi tartalmakat vásároljon az online platformjára.

Továbbá, a már gyártás alatt lévő, illetve néhány, már korábban zöld jelzést kapott produkciót még elkészíthet az HBO.

A Variety forrásai szerint, a cég a jövőbeni terveit hétfőn reggel ismertette a csapattal és a gyártó partnereivel.

Ezért nem elérhető többé A besúgó

Korábban megírtuk, hogy áprilisban fejeződött be a Discovery és a WarnerMedia összeolvadása az AT&T amerikai telekommunikációs vállalat égisze alatt. Ezzel egy céghez került a Discovery-birodalom, a Warners Bros. Entertainment hatalmas filmes katalógusa, a CNN, az HBO, a Cartoon Network, illetve az ezekkel járó streamingfelületek is.

Az egész divízió feje a Discovery addigi vezetője, David Zaslav lett, aki a hírek szerint kifejezetten költségkímélési céllal érkezett, és meg is ígérte a befektetőknek, hogy 3 milliárd dollárt lefarag a médiavállalat költségeiből. Ennek tudható be, hogy számos produkció, leginkább regionális tartalom, eltűnt az HBO Maxról.

 

David Zaslav
ANGELA WEISS / AFP

Hogy pontosan miként járul hozzá a költségfaragáshoz a tartalmak leszedése, ahhoz a hollywoodi könyvelési gyakorlatokat kellene mélységeiben megérteni, de arról lehet szó, hogy hiába gyártotta le már évekkel ezelőtt az HBO például az Aranyéletet, a Bakelitet vagy egyéb tartalmakat, ezeknek a produkcióknak akkor is van egy éves költsége, ha csak a "helyet foglalják" a katalógusban.

Valószínűleg azért most tűntek el sorozatok, hogy a következő pénzügyi negyedév számai már jobbak legyenek.

 

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!