Öngyilkos dolog-e Csernobilban fotózni?
Turistaparadicsommá válhat Csernobil
Csernobil, az 1986-os nukleáris katasztrófa helyszíne a mai napig tiltott terület, amelyet a jövő évben megnyitnak a turisták előtt - olvasható a Világutazó blogon.
Negyed évszázada készült Michael Jackson 4D-filmje és a hackerek kiáltványa
Negyed évszázada jelent meg a tőzsdén egy Microsoft nevű cég, ekkor következett be a Challenger katasztrófája, ekkor dobták piacra az első IBM laptopot és többek között ekkor tették közzé a hackerek számára útmutatást nyújtó kiáltványt is. Lássuk mi történt még 25 éve.
Csernobil lesz-e a japán atomerőműből?
Aamíg Japánban vissza nem tér az élet a normális kerékvágásba, elegendő kőolaj igény fog kiesni, hogy megnyugtassa a világpiacot. Ám azóta adódott ennél sajnos még nagyobb probléma: a Fukushima-1 atomerőmű-komplexumnál úgy tűnik, kicsúszik a kontroll a szakemberek kezéből - olvasható a Méltányosság blogon.
Új szarkofágot építenek a csernobili atomerőmű fölé
Új szarkofág építését kezdték meg a világ egyik legnagyobb nukleáris katasztrófájának színhelyén, a csernobili atomerőműben.
Rájöttek a csernobili növények titkára
Szlovák kutatók felfedezték, hogy milyen mechanizmusok teszik lehetővé a növények számára az életet a Csernobilt övező sugárfertőzött területen.
Akár a csernobilinál is súlyosabb lehet a japán katasztrófa Párizs szerint
A francia kormány úgy ítéli meg, hogy a "legrosszabb forgatókönyv" esetén a "csernobilinál is nagyobb hatása" lehet a japán atombalesetnek - mondta a szerda kormányülés után a szóvivő.