szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mivel hormonrendszerünk az egész szervezetünk működésére hatással van, gyakorlatilag nincs olyan szerv, aminek a működését egy-egy kieső vagy túlműködő endokrin mirigy ne befolyásolná.

Az endokrin megbetegedések igen színes tünetpalettát okozhatnak, és csak a panaszok részletes megismerése, valamint a laborvizsgálatok vezethetik el az orvost a helyes diagnózishoz. Ugyanaz a tünet többféle endokrin mirigy hormontermelési zavarának is lehet következménye. Ezért is nagyon fontos ebben a betegségcsoportban (is), hogy a betegek ne önmagukat próbálják diagnosztizálni, hanem gyanú esetén forduljanak szakemberhez.

Fáklya Mónika, endokrinológus sorravette a legfőbb hormonzavarra utaló tüneteket. További részletekért kattintson!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Túl sok kockázattal jár a hormonok szedése

A hormonpótló terápiában részesülő nők követéses vizsgálata emelkedett mellrákkockázatot talált körükben, amely még akkor is fennmaradt, amikor abbahagyták a gyógyszerek szedését - jelentették be a tanulmányt készítő kutatók.

MTI Plázs

Megzavarodott hormonok: „alig eszem, mégis hízom”

180-200 mikrogramm. Naponta – minimum – ennyi jódra van szüksége egy felnőtt ember szervezetének ahhoz, hogy a pajzsmirigye jól működjön. Ez az ádámcsutka alatt, a légcső előtt elhelyezkedő, átlagosan 20 grammnyi, jelentéktelennek tűnő mirigy testünk egyik legfontosabb „alkotóeleme.” Olyan életfontosságú hormonokat termel, amelyek anyagcserénket szabályozzák.

MTI Plázs

Hasznos hormonokat termel a testzsír

A testzsír által termelt új típusú hormont azonosítottak amerikai kutatók - közli a Cell című tudományos folyóirat legújabb száma. A szakemberek úgy vélik, ezzel a diabétesz és más, az elhízással összefüggő állapotok elleni küzdelem új irányt vehet.