szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hegyi Gabriella 1977-ben summa cum laude végzett a Semmelweis Egyetem Általános Orvosi karán, belgyógyászati, foglalkozás-egészségügyi és háziorvosi képesítést szerzett. Alapítója és a mai napig vezetője a budapesti Yamamoto Rehabilitációs Intézetnek, amelyet 1989-ben, egy japán tanulmányutat követően hozott létre. Tavaly október óta pedig tanszéket is vezet a Pécsi Tudományegyetemen.

Medizóna: Nem soroltam fel az összes tisztségét, és ha még azt is hozzátesszük, hogy a tanítás, gyógyítás, konferencia-szervezés mellett, külföldi kongresszusok állandó és elismert előadója, máris  adódik a kérdés: hogy bírja energiával?

Hegyi Gabriella: Nagyon egyszerű: azzal foglalkozhatom, amit szeretek. Az édesanyám fiatalon maradt özvegyen, és mindent megtett azért, hogy belőlem művelt, tanult ember lehessen. Bízott abban, hogy orvos leszek, az ő biztatása, mosolya volt számomra a legnagyobb ösztönzés. Meghatározó ember volt az életemben, de szerencsére nem az egyetlen. A férjem az, aki a biztos hátteret nyújtja ahhoz, hogy nyugodtan dolgozhassak, csak a betegeimre, a hallgatóimra, a munkámra tudjak figyelni. Az egyetem előtt ismerkedtünk meg, szülésznőképzőbe jártam, ott volt tanárom. Csodáltam a szakmai iránti alázatát, tudását. Patológus professzorként, az orvostudományok kandidátusaként sokat segített abban, hogy mindig továbblépjek, új utakat keressek.

Medizóna: A kispesti rehabilitációs intézet névadója, Yamamoto doktor meghatározó alakja az életének. Ő az, aki az akupunktúra egyik, úgynevezett mikrorendszerének felfedezője. Hol találkoztak? 

H. G.: Rómában. Már egyetemista koromban érdekelt a természetes gyógymódokkal és gyógyszerekkel való gyógyítás, bár ez akkoriban még egyáltalán nem volt elfogadott területe az orvoslásnak. Külföldi kongresszusokon és tanfolyamokon lehetett csak hozzáférni azokhoz az ismeretekhez, amelyek a komplementer medicinával foglalkoztak. Egy ilyen alkalommal hallottam egy egészen fantasztikus előadást egy apró japán professzortól, akivel aztán összeismerkedtem és mivel látta, milyen lelkes vagyok és mennyire érdekel a téma, felajánlotta, hogy megismertet a módszerével. Fél évig tanultam nála Japánban. A világon egyedül a mi intézményünknek engedélyezte, hogy felvegyük a nevét.

 A teljes interjút elolvashatja a HVG Online új egészségportálján.      

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Hat természetes gyógymód, amely működik

Gondoltunk már arra, mennyire jó lenne, ha elmúlna a fejfájás, megszűnne az olykor hasogató hátfájás, illetve a depresszió, s lehetőleg gyógyszerek és mellékhatások nélkül? Összegyűjtöttük, mely esetekben érdemes egyáltalán a természetgyógyászathoz fordulni.

hvg.hu Plázs

Természetes vagy hagyományos: melyikkel gyógyuljunk?

Sokan érdeklődnek a természetes gyógymódok és a hagyományos orvoslás közötti szemléletbeli különbségek felől. A szakértő szerint számos eltérés tapasztalható, ám néhány alapvetőbb különbség könnyen magyarázható. Összegyűjtöttünk néhányat.