szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

Mostanáig több mint 550 család élt a lehetőséggel.

Mehet, ha van hova
Flickr (Creative Commons)

Mostanáig több mint 550 család élt a lehetőséggel. A városvezetés öt kontinens 24 államába utaztatta a jelentkezőket, legtöbbjüket Puerto Ricóba, az amerikai Floridába, Georgiába, valamint Észak-, és Dél-Karolinába. Az országon belüli célállomásokra egy utazási iroda szervezésében jutnak el a fedél nélküliek, a nemzetközi utakat a városi önkormányzat hajléktalanügyi szolgálata szervezi - számolt be online kiadásában a The New York Times című lap.
   
Az újítást Michael Bloomberg vezette be. Az először 2001-ben megválasztott polgármester a választási kampányban azt ígérte, hogy legkevesebb kétharmadával csökkenti a fedél nélküliek számát. Ez nem csupán nem sikerült neki, hanem azóta is folyamatosan emelkedik a hajléktalanok száma az Egyesült Államok legnépesebb, nyolcmilliónál is több lakosú városában.
   
Az önkormányzat legfrissebb adatai szerint a július 27-re virradó éjszakát összesen 35 574 személy töltötte a New York-i hajléktalanszállásokon. Összehasonlításképpen: a nyolcvanas évek válságos időszakában a fedél nélküli populáció nagysága 28 ezer fő körül tetőzött.
   
A New York Magazine egy tavalyi riportja szerint a nyolcvanas évek elején több perben olyan ítéletet hoztak bíróságok, amelyek gyakorlatilag garantálják a lakhatás jogát mindenkinek. New York így az egyetlen amerikai nagyváros, amelynek önkormányzata köteles hajlékot biztosítani a rászorulóknak, az egymást követő polgármesterek egyik legnehezebb feladata pedig már közel harminc éve az, hogy megfeleljenek a hatályos bírósági döntéseknek úgy, hogy közben ne menjen csődbe a város a hajléktalanügy kezelésének költségei miatt.

MTI

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!