szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Lezárult a városligeti múzeumnegyed 75 milliárdos gigaberuházására kiírt nemzetközi tervpályázat első fordulója, a döntőbe jutók kilétét azonban homály fedi.

Alig pár héttel azután, hogy a Fővárosi Közgyűlés a heves tiltakozások ellenére elfogadta a Városliget fejlesztésére kiírt Liget Budapest projekt építési szabályzatát, már le is zárult a kiírt nyílt nemzetközi építészeti tervpályázat első fordulója. Az öt épületre idén februárban írt ki nyílt pályázatot a Szépművészeti Múzeum és a Városliget Zrt., és a május végi határidőre beérkezett több mint 470 pályaművet 11 tagú magyar és külföldi múzeumi és építészeti szakemberekből álló zsűri értékelte. Döntésük alapján a Néprajzi Múzeum épületére beérkezett több mint 110 pályaműből 6, a Magyar Zene Házára érkezett több mint 170 pályázatból szintén 6, a Fotó Múzeum Budapest és a Magyar Építészeti Múzeum épületeire kiírt közös pályázatra beérkező csaknem 110 műből 5 jut tovább a második fordulóba.

Budapest.hu

Azt, hogy pontosan kik is örülhetnek a döntőbe jutásnak azonban nem tudható, a Városligetbe tervezett múzeumi épületekre idén februárban kiírt nyílt nemzetközi építészeti tervpályázat ugyanis anonim, vagyis a pályázók hivatalosan név nélkül, egy regisztrációs számon nyújtották be pályázatukat, a győztes kilétét csak a pályázat lezárultával hozzák majd nyilvánosságra. A pályázat második fordulója augusztus közepén indul, mely szakaszban a továbbjutott pályázatok részletesebb kidolgozását várja majd a zsűri, a végső eredményhirdetés pedig várhatóan decemberben lesz. Az eredményhirdetést követően 2015-ben a részletes tervezés, a szükséges engedélyek beszerzése és a közbeszerzési eljárások lebonyolítása zajlik majd, az építkezés 2016-ban indulhat, az épületek pedig terv szerint 2018 március 15-ig kerülnek majd átadásra. Az öt új múzeumépület megvalósításának tervezett összköltsége 75 milliárd forint.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!