Nő vagyok, milyen telefont vegyek? II.
Két héttel ezelőtt indult misszióm célja, hogy régi, megbízható, de...
Két héttel ezelőtt indult misszióm célja, hogy régi, megbízható, de megkopott telefon helyett 4 év után méltó utódot találjak, ami megbízható, szép, elegáns és tudja mindazt, amire szükségem van. Mivel valószínűleg sokan lehetnek, akiket hozzám hasonlóan zavar a sok műszaki adat és négybetűs kódszó, ezért ebben a cikkben csak minimálisan szerepelnek ilyenek.
A feltételek
- design: legyen elegáns és praktikus, en a kinyitható és csúszkás telefonok híve vagyok saját használatra, ezért a teszt során ilyeneket próbálgatok.
- zene: legyen benne MP3 csengőhang lehetőség, legyen benne zenelejátszó, a rádió előnyt jelent
- tárhely: lehessen bővíteni a memóriáját. Hosszú időre tervezek az új készülékkel, szükségem lesz rá.
- kamera: bár majdnem mindig van nálam fényképezőgép, néha szükség lehet egy jól elkapott pillanatfelvételre, ehhez legalább 2 megapixeles kamerát szeretnék
- internet: a számlacsomagomban ugyan van internet hozzáférés, de jó lenne olyan telefon, amiben van wifi is, így adott esetben ingyen tudok vele netezni. Egy kódszó fontos az internettel kapcsolatban, ez pedig a 3G, ami leegyszerűsítve azt jelenti, jó minőségben lehet az internethez csatlakozni.
- navigáció: hosszú körömmel is kényelmesen lehessen használni
- használat: legyen tartós, erős,
A tesztelés módszere
Az első cikkben egy ritka, de okos Nokia 6650-est, egy csinos arany színű Motorola VE66-ot és egy zenetudós Sony Ericsson W595-öt teszteltem. Azokat is, csakúgy minta mostaniakat , a gyártó cégek biztosították rendelkezésemre, 4-5 napig használtam őket úgy, mintha a sajátjaim lennének: testreszabtam a profilokat benne, ébresztőnek, naptárnak használtam őket, fényképeztem velük, telefonáltam, zenét hallgattam, lemerítettem és feltöltöttem őket.
Nokia 8800 Sapphire Arte - igazi lifestyle telefon
Semmiképp nem lehet szó nélkül elmenni amellett a tény mellett, hogy valószínűleg életem legdrágább telefonját tarthattam magamnál két hétig. Eredetileg a sima 8800-t szerettem volna tesztelni, de nem volt bent éppen tesztkészülék, ezért nagy örömömre ezt kaptam kölcsön. A sima verzió is 150 ezer Ft felett van, de a zafír kö, ami egyben a középső navigációs gomb, dob egy kicsit az áron, így 320 ezer Ft alatt nem találtam belőle a neten. Mint minden luxusterméket, ezt is hamisítják, így érdemes megbízható forrásból megvenni vagy legalábbis bevizsgáltatni, hogy valóban eredeti-e. Mivel nem sokan használnak ilyen telefont, ezért erről picit bővebben írok, az ára miatt úgysem ő lesz a végleges választásom.
- design: a neten található képek alapján nagyobbnak gondoltam, de ahogy kibontottam, egy igazán csinos, elegáns telefonnal találtam szembe magam, ami kevéséb volt meglepő, mint a készülék súlya. Az "ebben aztán van anyag" érzetét keltő telefon 150 grammot nyom, ami majdnem kétszerese a tesztekben szereplő többi telefonénak. A készüléken kívül bőrtok, egy tömör, nehéz asztali dokkoló-töltő, egy bluetooth headset, leírást, adatkábelt és CD-t is tartalmaz az exkluzív kivitelű doboz, ami már sokkal több a szokásos értékesítési csomag tartalmánál. A zafíron kívül fokozza a luxusérzetet a bőr berakás. A csúszkás szerkezet mechanikája magas színvonalú, precíz.
- funkciók: a luxustelefonhoz sok apró finomság jár. A bejövő hívások egy laza mozdulattal lenémíthatóak, ha a telefont arccal lefelé fordítjuk (nem utasítja el a hívást, csak elnémul). Bezárt állapotban még billentyűzár esetén is a kijelző megkocogtatásával előcsalhatjuk a teljes kijelzős mutatós órát pár másodpercre. A bluetooth headsetet hangosítani vagy halkítani úgy lehet, ha végighúzzuk rajta az ujjunkat. A kijelző fényereje a háttérvilágítás erősségéhez igazodik. A telefon háttértémáit és néhány csnegőhangot kifejezetten csak erre terveztek. Wifi nincs benne, és nem bővíthető a memóriája. A zene és multimédia funkciók átlagosak.
- használat: az akkumulátor nagy kapacitású, átlagos használat mellett 3 napig stabilan bírja, a lemerülést időben jelzi, a töltése pedig nagyon kényelmes az asztali töltővel, amit egyben telefon fotelnek is lehet használni. Nagyon megbízható, masszív telefon.
Összegzés:
Erőssége: az extra kényelmi szolgáltatások, legjobban a bejövő hívások lenémítása tetszett.
Gyengesége: a nem bővíthető memória
Ár: a sima verzió, ami ugyanezeket a funkciókat tudja: 160 ezer Ft körül mozog, a Sapphire Arte ára 320 ezer Ft körül van. A telefon aranyozott kivitelben is kapható 275 ezer Ft-tól.
Motorola U9 - Tűz, jöjj velem!
Érdekes jelenség a Motorola U9-es, kissé kerekded, rózsaszín és vörös színekben kapható igazi női telefonja. Elsőre némi fintorral nyitottam ki a csomagot, amiből mindjárt kiderül: nem az én választásom volt. Gondolkoztam rajta, hogy visszaküldöm és nem tesztelem le. Forgattam kicsit a kezemben, bekapcsoltam, kinyitottam, bezártam, majd ekkor fellobogott a tűz a fedlapon, ami rögtön levett a lábamról és meggyőzött: k ikell próbálni.
- design: a készüléknek két kijelzője van, ami elsőre nem látszik, mivel a fedlap mindaddig egységesnek tűnik, amíg nincs szükség a kijelző használatára. Már a dobozon megjelenik egy lángnyelv dekoráció, amit akkor ért meg az ember, amikor először bekapcsolt állapotban kinyitja és bezárja, ekkor uyganis megjelenik az ördögien lobogó tűz animáció a külső kijelzőn. Az első gondolatom az volt, mennyivel dögösebben nézne ez ki fekete háttér előtt, de kiderült, hogy erre ők is rájöttek, készült is belőle fekete. Nálam egy rózsaszín verzió járt, de kapható tűzpirosban is, amin valószínűleg még jobban mutat a tűz. Nekem a telefon formája nem tetszett, kicsit szappantartó-szerű volt, de el tudom képzelni, hogy más szépnek tartja. A hivatalos marketing anyagok szerint egy kavicsot formáz.
- funkciók: a kijelző további meglepetéseket tartogat. Az animáción kívül mutatja az időt, az akkumulátor feltöltöttségét és a térerőt, illetve zenelejátszáskor derült ki, hogy egyben érintő képernyő is, amivel navigálni lehet. Bővíthető a memóriája mikro SD kártyával, wifi nincs benne, és a legnagyobb hibája a 3G hiánya. A kamera 2 megapixeles, rádió nincs benne.
- használat: a billentyűzet kényelmes, nincs gomberdő, könnyen elsajátítható a használata. Az akkumulátor a manapság átlagos 2-3 napig bírja. Sajnos ahogy a VE66 esetében, itt is gondom volt a hirtelen lemerüléssel. Minden előjel nélkül egyszercsak egy beszélgetés közepén kikapcsolt.
Összegzés:
Erőssége: zenelejátszó, külső kijelző
Legkevésbé tetszett: akkumulátor lemerülése
Ár: 40-50 ezer Ft között kapható kártyafüggetlenül, de a 0 perces használt verziót már 31 000 Ft-ért meg lehet venni
Sony Ericsson W705 - Piroska telefonja lehetne
Igen, a Grimm testvérek is biztosan ilyennek képzelték volna Piroska telefonját. Egyrészt ez is piros - legalábbis amit én teszteltem - és ha Piroska egy ma élő kislány lenne, biztosan szívesen hallgatna zenét ezen úton a nagymama háza felé, és szívesen olvasná rajta kedvenc blogjainak RSS feedjét.
- design: a W705 nekem külsejében nem sokban különbözött az előző cikkben leírt W595-től. Ugyanaz a fémes hatású műanyag előlap, hasonló billentyű elrendezés, gyakorlatilag régi ismerősként néztem rá. Piros és ezüst színben kapható. A csúszkája ennek is kicsit kotyogott, nem vagyok róla meggyőződve, hogy hosszú távon is egyben marad, de ezt nem tudtam letesztelni, így ez csak megérzés.
- funkciók: a mai városi Piroskák kedvenc funkciója lehet zenehallgatás közben a Shake control nevű funkció, ami azt jelenti, hogy zenelejátszás közben a telefont megrázva válthatunk a számok között. Gyanítom, az IPhone hihetetlen sikere nyomán ez más gyártók készülékeiben is meg fog jelenni hamarosan. Az 595-ben nem vettem észre a remek kis RSS olvasót, ami ebben is megtalálható. Sajnos nem tudjuk sehonnan átimportálni a kedvenc RSS csatornáinkat, de így is jópofa, hogy beállíthatjuk, milyen gyakorisággal húzza le az internetről a frissítéseket. Bővíthető a memóriája, van benne FM rádió és 3,2 megapixeles kamera. A zenelejátszás minősége - mint általában - ennél a walkman mobilnál is kiváló.
- használat: ahogy az 595-nél, itt is zavart, hogy a sim kártyán lévő kapcsolatok telefonra másolása nélkül korlátozottan érhetők el bizonyos funkciók, de ez már valószínűleg így lesz a Sony Ericssonokkal. Az akkumulátor 2-3 napig bírja. A gombokat egyszerű, kényelmes kezelni.
Összegzés:
Erőssége: új funkció: shake control
Legkevésbé tetszett: a kotyogó csúszka
Ár: 60 ezer Ft-tól
Ha Ön is telefont venne, de meggondolja, mire költ és ha szeretné, hogy leteszteljük Ön helyett a kiszemelt telefont, írja meg nekünk emailben vagy kommentként, milyen típusról szeretne olvasni, és ha megfelel a cikk elején ismertetett paramétereknek, megpróbáljuk belevenni a cikksorozatba. Ha tetszett a cikk, olvassa el korábbi cikünket három másik izgalmas női telefonról!