Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A meztelenkedés minden esetben olyan vizuális segédeszköz, amely könnyebben eladja magát a zenét is. Lehet a cél művészi vagy akár hétköznapi magamutogatás, egy ruhátlan előadóra sokkal jobban odafigyelnek majd - és ezt tudja jól a szakma is.
Sokan gondolják azt manapság, hogy ha valaki kamerák előtt vetkőzik le, akkor csak az a célja, hogy eladja magát. Ez a valóságshowkultuszban felhígult médiában persze egyáltalán nem meglepő, szinte már meg sem piszkálja a néző ingerküszöbét egy ruháitól megszabaduló énekes, színész, vagy modell, és szinte sohasem az üzenetet, vagy a művészetet látjuk benne, csupán a magamutogatást. Pedig nem feltétlenül igaz, hogy csak üzleti megfontolásból vetkőzik valaki, legjobb példa erre a Grammy-díjas Erykah Badu.
Badu nemrég hatalmas botrányt kavart, ugyanis legújabb videoklipjében John F. Kennedy amerikai elnök meggyilkolásának helyszínén szabadul meg minden ruhájától fényes nappal. A videót előzetes rendőrségi engedély nélkül, egyetlen snittben vették fel az utcán, nem véletlen tehát, hogy az ügy nagy felfordulást okozott. Külön érdekesség, hogy a videót a Matt és Kim duó inspirálta (hazánkban őket nem nagyon ismerik), akik saját zenéjüket a New York-i Times Square-en vetkőzve próbálták meg népszerűsíteni. A Window Seat című szám klipje (cenzúrázott formájában) most nálunk is látható.
A t.A.T.u. nevet viselő orosz női formáció két tagja főleg arról lett híres, hogy leszbikus párként mutatkozott be a nagyvilág előtt. Később aztán kiderült, hogy a férfiálmok beteljesítése csupán látványos marketing, aminek segítségével könnyebb volt nemzetközi hírnévre szert tenni. A t.A.T.u. két tagja, Julija Olegovna Volkova és Jelena Szergejevna Katyina az utóbbi időben már nincsenek túlzottan a reflektorfényben, pedig még próbálkoznak olyan klipekkel, mint ez (nem cenzúrázott változat).
Jemma Griffiths, művésznevén Jem sokkal visszafogottabb sztriptízzel igyekezett betörni a poppiacra, de nemzetközi szinten sajnos csak az itt látható számával ért el eredményeket, pedig napjainkban is aktív előadóról van szó. A They volt az énekesnő leghíresebb dala, amely az Egyesült Királyságban jelent meg 2004-ben, ez volt első nagyobb sikere is, és egyben az első dal, melyhez videoklip is készült. A látványos "űrvetkőzés" tehát bejött, de Jem szerencsére nem csak testi adottságaival érdemelte ki a sikert, hanem dalszerzőként is elismert tehetség.
A vetkőzés egészen új értelmet nyert Robbie Williams (ne csak a férfiak járjanak jól) Rock DJ című klipjében, a szám maga 2000 nyarán jelent meg az énekes negyedik albumán, a Sing When You're Winning-en. A klip sok tévénél kicsapta a biztosítékot, a Viva TV, az MCM, az Music Television, a The Box is csak cenzúrázva adta le. A szokványos sztriptíz itt ugyanis a kelleténél tovább tart, így Robbie nemcsak ruháitól, hanem bőrétől és húsától is megválik. A videoklip ezzel a felirattal zárul: "A video készítése közben az énekes nem sérült meg".
Végül, de nem utolsó sorban egy magyar különlegesség is akad a vetkőzős klipek között (bár itt Völgyesi Gabi meglepő ruhátlan szereplését is meg kellene említenünk a Unique Lassan elhiszem című klipjében, vagy Kozma Orsi merész meztelenségéről is szót ejthetnénk a Túl szép című dal videójában), mi a Valami Amerika című film híres betétdalára gondoltunk a legjobb vetkőzős klipként. Már maga a Vetkőzés cím is igen sokat ígér, de Oroszlán Szonja és Varga Zsuzsa közös jelenete kevés férfit hagy hidegen. Legalább mi sem maradtunk szégyenben ezen a téren.
Szlovákia lakói „keserűek”, Románia büszke lehet a nevére, Szlovénia pedig képeslapra illő tájai miatt vonzó. De mi a helyzet Magyarországgal és a világ többi államával?
Manapság már kevés filmet készítenek kizárólag gyerekeknek, hiszen az alkotók tisztában vannak vele, hogy a kicsik nem egyedül mennek moziba, az egész családot szórakoztatni kell. Mégis, az animációk jelentős részét gyerekfilmként tartják nyilván, pedig nem kell óvodásnak lenni ahhoz, hogy élvezzük.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.