szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Inas kerestetik. Méghozzá Erzsébet királynő mellé. A komornyik brit viszonyok szerint nem sokat keres, de számos egyéb előnyt élvezhet. Főleg a királyi szolgálat után.

15 ezer font (azaz 4 millió 700 ezer forint) évente. Ennyit ajánl Erzsébet királynő annak a vállalkozó szellemű, dolgos, „lelkes, elkötelezett egyénnek”, aki következő munkahelyének a Buckingham palotát választaná. Szeptember 19-ig lehet küldeni a jelentkezéseket, és vendéglátásban jártas embereket keresnek, akiknek munkaköri leírásában a tálcák hordozásán kívül az üzenetek átadása is szerepel.

Királyi munkahely

„A Privy Purse Door ügyeleit óráiban minden postát, küldeményt, csomagot időben kézbesíteni szükségeltetik a brit királyi család tagjai részére” - olvasható a kiírásban. A brit számítások szerint korántsem busás fizetés - ami havonta átszámolva 400 ezer forintos bruttó összeget jelent -  mellett lakhatást is élvez a leendő komornyik a palotában, de az évben három hónapot a többi királyi rezidencián is el kell töltenie, Norfolkban például. Az elvárások szerint kedvesnek, udvariasnak kell lennie a jelöltnek, aki új kihívást keres az életében, ám az sem utolsó szempont, hogy diszkrét és lojális legyen.

A Telegraph szerint nem a szolgálat közben, hanem leginkább a munkaviszony megszűnésével járhat majd jól az a szerencsés, aki Erzsébet királynőnek dolgozik. „Bárki, aki hosszabb ideig kitart a királynő mellett, a privát szektorban később nagyon magas fizetést kérhet", nem csupán a szigetországban, hanem akár az Egyesült Államokban is mint tapasztalt inas.

A volt komornyik bestsellere
amazon

Ám van kényelmesebb lehetőség a meggazdagodásra a kemény munkásévek után a Buckingham Palotában: Paul Burrel, Diana hercegnő és Erzsébet inasa két könyvvel is előrukkolt, miután "leszerelt".  A diszkréció követelményét megszegő ex-lakáj a Királyi szolgálat című művével a nemzetközi bestsellerlistára került 2004-ben. Burrel a királyi titkok és Diana szerelmi életének leleplezése után kis ideig celebstátuszt élvezett Nagy-Britanniában, ám második kötetének (Titkok és igazságok Dianáról) megjelenése után kitaszítottá vált, amikor a brit közönség rájött, csupán pénzhajhászásból pletykál a hőn szeretett Lady Di-ról.

2003-ban egy bulvárlap riportere épült be lakájként a buckinghami környezetbe, ám ő kevésbé izgalmas információkkal szolgált a nagyérdeműnek, például arról, hogy mi Erzsébet királynő kedvenc reggelije.

Havonta 1400 cég ment csődbe tavaly Németországban, közülük sok nagyvállalat volt

Havonta 1400 cég ment csődbe tavaly Németországban, közülük sok nagyvállalat volt

Jön a Minecraft 2

Jön a Minecraft 2

Az idegsejtek fontos titkát tárták fel magyar kutatók

Az idegsejtek fontos titkát tárták fel magyar kutatók

Több ezren tüntettek Montenegróban a belügyminiszter lemondását követelve

Több ezren tüntettek Montenegróban a belügyminiszter lemondását követelve