A legközelebbi nyílt víztől hat kilométerre, az erdő mélyén bukkantak egy fókabébire Svédország keleti részén. A svéd média azt feszegeti, hogyan kerülhetett ilyen szokatlanul messzire a víztől a kis tengeri emlős.
A TT svéd hírügynökség vasárnapi jelentése szerint egy izgatott hang jelezte az uppsalai rendőrségnek, hogy fókabébibe botlott az erdőben sétálva. Először a rendőrség tréfára gyanakodott - mondta el Henrik Pederson rendőrfőnök.
A rendőrség egy vadászt kért meg, hogy járjon utána a bejelentésnek, és a hír igaznak bizonyult. A vadász, Robert Sandefors először azt gondolta, hogy a fókabébit talán egy sas ejtette el az erdő fölött, az állaton azonban nem látszott sérülés, a nyomok pedig azt igazolták, hogy a kisfóka önerőből, a szárazföldön vonszolta el magát kilométerekre természetes élőhelyétől.
A szakemberek szerint a fókakölyök valószínűleg elszakadt anyjától, majd eltévedt, és előbb három kilométert a befagyott tengeren, további három kilométert pedig az erdőben tett meg.
Bár a fókák életmódja vízhez és szárazföldhöz kötött, a szárazföldön esetlenül mozognak: mellső végtagjaik úszólábakká alakultak, a hátsók elcsökevényesedtek. Az "erdei fókát" a legközelebbi folyónál helyezték vissza természetes környezetébe.