szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem a nézők kényelmét tartották szem előtt a szervezők, hanem a sportolóknak akartak kedvezni, amikor fedhető stadiont álmodtak meg Londonba.

Az idei lesz minden idők legcsapadékosabb nyara az Egyesült Királyságban, az eddig tapasztaltak és az időjárás előrejelzések szerint is. Ennek ellenére nem attól tartanak a szervezők, hogy a rengeteg nézőt mennyire fogja kellemetlenül érinteni az időjárás.

"Sok ember azt hiszi, hogy a tető a nézők miatt van. De nem igazán" - erősítette meg az építésvezető, Rod Sheard.

Ha kell, lesz teteje is
AP / Alexander F. Yuan

Az igazi indok a pályák épségben tartása, ahol akár világrekordok születhetnek a játékok idején.

Amennyiben egy atlétikai szám idején a szél ereje eléri a két méter/másodperces értéket, az időeredményt érvénytelenítik.

"Ha a szél nagyon erősen fúj, és a versenyek rendkívül gyorsak lesznek, a világrekordot akár törölhetik is. Ez szörnyű lenne"- ismertette az okot az Olimpiai Stadion vezető mérnöke, Paul Westberry.

Úgy kellett megépíteniük a létesítményt, hogy a környezet megfelelő legyen arra, hogy a sportolók a legjobbjukat tudják nyújtani.

Tény, hogy az egész terület felett nem lesz tető, de így is olyan lesz, mint egy hatalmas pajzs, amelyről visszaverődik a légmozgás. A korábbi olimpiák alkalmával is volt szélprobléma. Ilyen történt például az 1960-as római játékokon, amikor az amerikai Wilma Rudolph 100 méteres női síkfutásban elért olimpiai rekordját érvénytelenítették.

A szervezők mindezek ellenére remélik, hogy megmarad a jó idő és nem kell majd alkalmazni a nagy összegű beruházásnak köszönhetően kialakított csodatetőt - írja a Yahoo Sport oldala.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!