szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

Nem a nulla fertőzött a cél, hanem az, hogy ha valahol fertőzést azonosítanak, akkor azonnal közbe tudjanak lépni - magyarázta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

A tokiói olimpiát meg kell tartani, hogy megmutassuk a világnak, mit lehet elérni a koronavírus-járvány közepette a megfelelő tervezéssel és megfelelő intézkedésekkel - jelentette ki Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vendégeként.

Mint mondta, a szervezők „mindent megtettek, hogy ezeket a játékokat a lehető legbiztonságosabbá tegyék”. Az eredményt nem az mutatja, ha egyetlen koronavírus-fertőzést sem találnának, hanem az, ha az eseteket gyorsan felismerik és az érintetteket elszigetelik – tette hozzá.

Összességében azonban nem jó a helyzet szerinte sem: úgy fogalmazott, „A pandémia egy teszt, és a világ bukásra áll”.

A 125 millió lakosú Japánban a járvány kitörése óta 15 055 halálos áldozata volt a koronavírusnak, ami főleg Magyarországról nézve egészen alacsony számnak tűnik. A problémát az jelenti, hogy a fertőzöttségi szám egyre magasabb Tokióban, a kormány nemrég szükségállapotot hirdetett, és mivel a japánoknak még mindig csak 34 százaléka kapta meg legalább az első oltást, nagyobb járványügyi szigorra lehet szükség. Az olimpiát nézők nélkül rendezik, de az Aszahi Simbun című lap közvélemény-kutatása szerint a japánok kétharmada így is kételkedik abban, hogy biztonságosan megtartható az olimpia.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!