Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy régóta pletykált dolgot, a mozgó alkatrész nélküli gombot tesztelték azzal a korai iPhone 14 Pro-prototípussal, amit most egy YouTube-videós mutatott be. Ráadásul nem is ez az egyetlen érdekessége.
Még 2020-ban távolított el az Apple kínai alkalmazás boltjából egy, a gyerekek testtartásának javítását célzó appot. A fejlesztő most látta elérkezettnek az idő arra, hogy a bíróságra vigye az ügyet, és nem csupán az app eltávolítását sérelmezi.
Az MI térhódítása egyelőre a leleményes hallgatóknak kedvez, a magyar egyetemek közben különböző szabályozásokon gondolkodnak. Míg a szegedi bölcsészeknél teljes a tilalom, a Corvinuson mesterséges intelligenciáért felelős dékánt neveznek ki, máshol pedig kurzuson oktatják a technológia használatát. A szakértő szerint a piac nem olyan szakembereket keres, akik egy hétig dolgoznak valamin, amit a gép negyedóra alatt megold.
A mesterséges intelligencia mára a munkaügyi toborzásban is új lehetőségeket teremtett: szerepet játszhat az előszűrésben, az adminisztrációban és az interjúztatásban. De vajon automatizálható akár a teljes folyamat? Miben könnyíti meg az MI a toborzók munkáját, és milyen kihívások elé állítja őket? Szakértővel beszélgettünk.
Megállíthatatlannak tűnik a ChatGPT: már többen használják, mint a Google Chrome böngészőjét. Van viszont egy másik, ugyancsak mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazás, amelyik talán még nagyobb ütemben tör előre.
Az ELTE PPK kutatói az egy hónapos alkoholabsztinencia program, a száraz november pszichés hatásait vizsgálták, és meglepő eredményekre jutottak – hosszútávon is.
Mint általában, a hónap második keddjén megérkezett a Windows operációs rendszerek sérülékenységeit is javító frissítőcsomag. A kijavított sérülékenységek között ezúttal vannak kritikus hibák, és olyanok is, amelyeket már aktívan kihasználnak támadók.
Új taggal bővült a Donald Trump megválasztott amerikai elnököt védő titkosszolgálat: a Mar-a-Lago-i birtokon immáron egy robotkutya is szolgálatot teljesít.
Tádzsikisztánban, a Zarafsán folyó közelében találtak egy sziklafalba vájt barlangot, ahonnan értékes leletek kerültek elő. Úgy tűnik, nagy lehetett a forgalom a környéken 150 ezer évvel ezelőtt.
Osztrák kutatók olyan tanulórendszert építettek a gépek számára, amivel külön programozás nélkül is megtanítható egy robotnak, hogyan végezzen el egy feladatot.
Civil szervezetek és influenszerek hívására demonstrálnak a Kossuth téren az „átláthatósági törvény” tervezete ellen. A demonstráció kezdetén mintegy ezren lehettek a téren, fokozott rendőri jelenlét mellett. Tudósításunk folyamatosan frissül.