szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy új, Facebookon és Myspace-en terjedő féregre hívják fel a figyelmet a Panda Security szakemberei. A féreg a rendkívül népszerű közösségi weboldalakat használja fel önmaga terjesztésére, mégpedig meglehetősen trükkös módon.

A féreg a fertőzött felhasználói profilban elhelyez egy hamis, YouTube-videóra mutató linket, aztán az ismerőseinek üzenetet küld azzal, hogy nézzék meg – ismertette a féreg működési elvét Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója.

Az ismerősök persze nem gyanakszanak, hiszen nem idegentől jön a link. A kattintás után egy oldalra jutnak, ahol egy üzenet a Flash Player letöltésére bátorítja őket; az emberek többsége erre gondolkodás nélkül igennel válaszol, hiszen a flash vagy a java már nagyon beleépült a PC-tulajdonosok mindennapjaiba. Itt viszont nem a Flash Playert, hanem magát a férget fogják letölteni, és egyúttal segítenek neki továbbjutni az összes ismerősükhöz is.

A Panda Security értesülései szerint a két érintett közösségi hálózat felelősei már tettek ellenlépéseket, ám a trendek azt sejtetik, hogy messze nem ez volt az utolsó ilyen jellegű támadás az egyre népszerűbb, milliók által használt, és éppen ezért könnyű célpontnak számító hálózatok ellen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Honnan tudhatjuk, hogy biztosan nincs vírus a gépünkön?

Előfordulhat, hogy egy fájl gyanús nekünk, de a víruskeresőnknek nem, vagy éppen fordítva. Mit tegyünk ilyenkor? Forduljunk az internethez, hiszen vannak olyan honlapok, amelyek éppen ilyen esetben sietnek a segítségünkre.

hvg.hu Tech

Hamis antivírus-programok támadják a felhasználókat

Amint az a Panda Security friss, harmadik negyedévi jelentéséből kiderül: egyre súlyosabb problémával kell szembenézniük a felhasználóknak világszerte. A hamis antivírus-programok miatt egyre több a támadás.

hvg.hu Tech

Számítógépes vírus került az űrállomás fedélzetére

Számítógépes vírus került az ISS nemzetközi űrállomás fedélzetére, írja a BBC. A W32.Gammima.AG ázsiai online játékok felhasználóneveit és jelszavait gyűjti be titokban, az azonban mindeddig ismeretlen, hogyan is került egy ilyen vírus az űrbe. Az esetet a NASA is elismerte.

hvg.hu Tech

Menjen biztosra a vírusok ellen!

Ha nem bízunk meg kellően a telepített antivírus szoftverünkben és szeretnénk több vírusirtóval is ellenőrizni egy internetről letöltött állományt, íme a legegyszerűbb megoldás.