Negyedmilliós gazellanyáj a mongol pusztában
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Vámpírok pedig nincsenek, a fizikusok megmondták
Újabb munkával gazdagodott a vámpírok fiktív életét boncolgató tanulmányok sora. Két fizikus most azt vetette papírra, hogy a vérszívók nem létezhetnek, ugyanis szinte azonnal kimerítenék a rendelkezésükre álló élelmiszertartalékot - többek között kedves olvasóinkat is. Minderről az IO9 sci-fi portál számolt be.
Fűnyírásra kecskenyájat alkalmaz a Google
Sokan egyetértenek azzal, hogy a Google a korszerűség, a találékonyság és a vállalati siker mintapéldája. Ezt bizonyítandó az internetes óriás egy kecskenyájat bérelt fel, hogy székházának kertjét megtisztítsa a gaztól - írja az El Mundo című spanyol napilap.
Emberi sperma + nőstény csimpánz = homo sovieticus
Az őrült tudós, Dr. Moreau szigetén förtelmes keresztezett lények, kimérák lépnek túl genetikán, józanságon és erkölcsön. Ilyesféle kreatúrákkal régóta kacérkodik az emberiség. Soha nem volt közelebb a géntechnológia és a mesterséges intelligencia kutatása humanoidok előállításához, mint ma, és holnap még közelebb lesz. Mindez nemcsak tudományos vagy etikai, de jogi kérdéseket is felvet.
Eltűnt a világ legmagasabban fekvő sípályája
Csaknem teljesen eltűnt az a bolíviai gleccser, amelyet sokáig a világ legmagasabban fekvő síterepeként tartottak számon. A kutatók szerint a jégfolyamok jóval gyorsabban olvadnak, mint azt korábban feltételezték.
Ismét aktív a Krakatau
Ismét aktív az indonéziai Krakatau vulkán, a tűzhányó újabb nagyobb kitörésétől lehet tartani - közölték csütörtökön hivatalos forrásból.
„Állatok helyett kísérletezzenek embereken”
A laboratóriumi kísérletekben részt vevő állatok száma a világon évente eléri a 100 milliót, ezért az állatvédők minden évben felhívják a figyelmet, hogy a tudomány lehetőség szerint alkalmazzon élőlénybarát alternatívát. Milyen célú állatkísérletek indokoltak, és mennyire szenvednek a kísérleti alanyok napjainkban? Utánajártunk.
Több mint száz új békafajt fedeztek fel Madagaszkár szigetén
Madagaszkár szigetén legalább százharminccal több békafaj él, mint eddig hitték. Még az is előfordulhat, hogy kétszázra tehető a számuk.