Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A veszélyeztetett állatok közé kellene sorolni a gepárdot, erre mutat rá egy nemzetközi kutatás, amely szerint alig több mint 7 ezer egyed él a világon, Ázsiában pedig gyakorlatilag már kihaltnak tekinthető.
A világ leggyorsabb szárazföldi emlőse, a gepárd példányszáma óriási mértékben csökkent, derül ki a Proceedings of the National Academy of Sciences szakoldalon megjelent kutatásból. A BBC oldalán idézett nemzetközi tanulmány szerint már csak körülbelül 7100 vadon élő gepárd van a Földön, és egyes helyeken katasztrofális a helyzet.
Ázsiában tulajdonképp kihalt fajnak számít, 50 példány sincs Iránban. Afrikában sem jobb a helyzet, a zimbabwei gepárdok száma például drámaian csökkent: 16 év alatt 1200-ról 170-re.
A jelenség fő oka az, hogy a gepárdok élőhelyének 77 százaléka a rezervátumokon és nemzeti parkokon kívül esik, ezeken a területeken pedig farmerek gazdálkodnak, akik elveszik a gepárdok zsákmányát.
Persze az értelmetlen feketekereskedelem is hibás: 10 ezer dollárt is adnak a gepárdkölykökért, akiknek viszont a 85 százaléka nem éli túl a szállításukat.
A kutatás készítői azt szeretnék elérni, hogy a Természetvédelmi Világszövetség a veszélyeztetett állatok listájára tegye a gepárdot. Az utóbbi hetekben egyébként kiderült, hogy a zsiráfok és a jegesmedvék száma is drámaian csökken.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.