Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

Régen volt már annyira izgalmas egy új telefon bemutatója, mint kedden délután. Legjobban talán maga a gyártó, a Huawei szárnyai alá tartozó, de önálló márkaként is egyre ismertebb Honor képviselői izgultak, egy nappal korábban ugyanis még az sem volt egészen biztos, hogy van értelme a globális közönségnek bemutatni a mobilt. Hétfő estére aztán biztossá vált, hogy mehet a menet – íme a Honor 20 (Pro).

Londonban tartotta új készülékének sajtóbemutatóját az elmúlt napokban előbb androidos zárlat alá helyezett, végül némi haladékot kapott Huawei-csoporthoz tartozó Honor. Mivel az idén tavaszi 20-as szériából a visszafogottabb és olcsóbb Lite verzió már korábban előkerült, ezúttal a Honor 20-ról és Honor 20 Próról hullt le a lepel.

Szokás szerint utóbbi modell az érdekesebb. A Pro készülék egy 6,26 hüvelykes, 1080x2340 pixeles (FHD+) felbontású képernyőt kapott, melyen a korábban előkerült pletykákkal ellentétben – a januári Honor View20-hoz hasonlóan – ott van a kameralyuk. A gyártó egy 32 megapixeles, f/2.0 rekeszértékkel bíró lencsét tett ide.

Honor

A képernyő mögé egy, a Huawei-család csúcsmodelljeiben már bizonyított, Kirin 980-as chipset került, mellette 8 GB RAM memóriával és 256 gigányi belső tárhellyel.

A főkamera alapját a többek között a januári Honor View 20-ban – vagy például a múlt héten bemutatott Asus ZenFone 6-ban – is lévő Sony IMX586 szenzor adja, a maga 48 megapixelével és az okostelefonokban korábban még nem látott f/1.4-as rekeszértékével. Mellé egy 16 megapixeles, 117 fokos nagylátószögű (f/2.2) egység került, egy 8 megapixeles telefotós egység (f/2.4), valamint egy 2 megapixeles, makrózást segítő lencse (f/2.4). Ez a szett 3x-os veszteségmentes optikai zoomolásra képes, szoftveres rásegítéssel 5x-ös hibrid zoomig el lehet jutni, illetve ha még erősebben hagyjuk érvényesülni az okosított rendszert, akkor maximum 30x-os digitális nagyítás érhető el vele.

Honor

A gyártó nagyon dicséri a Honor 20 Pro kameráját, majd a tesztek során derül csak ki igazán, mire képes a készülék képlesője a gyakorlatban. Az mindenesetre sok jót sejtet, hogy a DxOMark ranglistáján a 112 ponttal holtversenyben első helyen álló Huawei P30 Pro és Samsung Galaxy S10 Plus 5G után, a múlt héten bemutatott OnePlus 7 Próval holtversenyben, szintén 111 ponttal rögtön második helyre ugrott a Honor 20 Pro.

A hátlap nem csak a kamera miatt érdekes, a Honor ezúttal "dinamikus-holografikus" hátlappal dobja piacra új telefonját. A megnevezésen alighanem sokáig gondolkodtak a marketingesek, mi első ránézésre úgy egyszerűsítenénk le a hatást, hogy: szép.

Honor

A Honor 20 Pro elő- és hátlapja mellett az oldala is kifejezetten érdekes: szokatlan módon ide helyezte el a gyártó az ujjlenyomat-olvasót. A gyártó mérései szerint 0,3 másodperc alatt oldható fel segítségével a telefon. De ha valaki picit hosszabban, egy másodpercig le is nyomja, akkor a Honor digitális asszisztense áll rögtön rendelkezésre.

Az Android 9 rendszert és a Huawei-féle EMUI-val lényegében megegyező Magic UI 2.1.0 felületet futtató készülék akkumulátora 4000 mAh-es, ami a kategóriában átlagosnak tekinthető, ahogy a 22,5 wattos gyorstöltés is.

A visszafogottabb modell esetében a 48 megapixeles főkamera már "csak" f/1.8 rekeszértékkel rendelkezik, de az még észrevehetőbb lesz, hogy kihagyták belőle a Pro modellben lévő optikai képstabilizátort, csak némi szoftveres ügyeskedés igyekszik javítani a helyzeten. A többi egység maradt, tehát a Honor 20 hátlapján is négy kamera igyekszik összerakni egy jó fényképet, illetve a 4K-minőségben is rögzíthető videót.

Szintén különbség, hogy 256 helyett 128 gigányi tárhellyel lehet gazdálkodni a Honor 20-ban, a RAM mennyisége 8 helyett 6 GB. A rendszert ebben a mobilban egy valamivel kisebb kapacitású, 3750 mAh-es akkumulátor látja el energiával, melynek feltöltéséhez szintén jár a 22,5 wattos SuperCharge technológia.

A Honor 20 és Honor 20 Pro hazai elérhetőségéről – megjelenési dátumáról és árazásáról – a képlékeny helyzetre való tekintettel egyelőre nem közölt hivatalos adatokat a gyártó. Európában a gyengébb modellre 499 eurós, a Próra 599 eurós árcédulát ragasztanak majd.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!