szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Brit kutatók szerint a Delta Plusnak nevezett mutáció az eredeti deltánál is könnyebben terjedhet. Arra ugyanakkor továbbra sincs bizonyíték, hogy súlyosabb megbetegedéseket okozna.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Bár az Egyesült Királyságban a legtöbb koronavírus-fertőzést továbbra is a hagyományos delta mutáció okozza, a „Delta Plus” vagy AY.4.2 miatti esetek száma is növekszik – írta a BBC.

A szakértők úgy vélik, nem valószínű, hogy a Delta Plus csökkentené a vakcinák nyújtotta védelmet, de az lehetséges, hogy az eredeti delta változathoz képest valamivel gyorsabban terjed. Ám szerintük még így sem „számít aggodalomra okot adó mutációnak.”

Az ügyben a brit egészségügyi minisztérium egészségügyi biztonsági hivatala (UK Health Security Agency, UKHSA) vizsgálódott, és arra jutottak,

egyelőre nincs bizonyíték rá, hogy a Delta Plus súlyosabb megbetegedést okozna.

A BBC idézi Jenny Harriest, a hivatal vezérigazgatóját, aki szerint a tanácsaikban semmilyen változás nem történt, még a nyáron azonosított új variáns miatt sem. Zsúfolt helyiségekben ugyanakkor érdemes maszkot viselni szerinte, illetve gyakran szellőztetni. Akinek pedig tünetei vannak, az teszteltesse magát, és maradjon otthon, míg nem kap egy negatív eredményt. De a legfontosabb az oltás felvétele szerinte.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!