Ez lehet a TikTok helyett: egy új, ingyenes kínai app tört a letöltési lista élére, miután vészesen közeleg a TikTok betiltása
Az Egyesült Államok kormánya szerint félő, hogy a TikTok-felhasználók adataira rálát a kínai állam is – ezért helyezték kilátásba a szolgáltatás teljes betiltását. Az amerikai felhasználók erre válaszul most tömegesen térnek át egy másik platformra. Mondjuk az is kínai: a letöltési lista élére ugrott a Xiaohongshu.
HVG
Január 19-ig vagy el kell adnia a ByteDance-nek a TikTok amerikai üzletágát – egy amerikai cégnek –, vagy betiltják a szolgáltatást az Egyesült Államokban. Hogy melyik forgatókönyv valósul meg, azt még most sem tudni, a pletykák szerint azonban vannak, akik szívesen látnák a platformot Elon Musk kezében.
Mivel az esetleges tiltás 170 millió amerikai felhasználót érint – akik közül sokan élnek abból, hogy a TikTokra gyártanak tartalmakat –, nem csoda, hogy az emberek elkezdtek új platformot keresni maguknak. Bár ez lehetne az Instagram is a Reels, vagy a YouTube a Shorts miatt, a jelek szerint az amerikaiak inkább egy eddig kevésbé emlegetett felület felé húznak. Ami történetesen szintén kínai.
A Xiaohongshu (Hsziaohungsu) nevű alkalmazás szintén egy olyan platform, ahová rövid formátumú videókat lehet feltölteni. A TechCrunch jelentése szerint annyian keresik, hogy mostanra az első helyre került az Egyesült Államokban az ingyenes alkalmazások között az Apple App Store-jában, egyben ez lett a legnépszerűbb közösségi alkalmazás az iPhone-os ingyenes alkalmazások között. A beszámoló szerint sok tartalomgyártó népszerűsíti most a kínai appot a videóiban, és buzdítja a követőit arra, hogy telepítsék azt, és térjenek át oda.
A Xiaohongshu 2013-ban indult el, mint a TikTok alternatívája, ám az alkalmazásba képeket is fel lehet tölteni, aminek elrendezése pont olyan, mint ahogy azt az Instagramról ismerni. Emiatt sokan a kínai Instagramként tekintenek rá.
With an impending ban on TikTok in the U.S., Chinese social media platform Xiaohongshu has become the most downloaded app from Apple’s U.S. app store. 📹 Reporter(s): Ryan Wu/Gino Lopez #TaiwanPlus #TaiwanPlusNews #TaiwanNews #US #Beijing #court #ban #socialmedia #tiktok #App – TaiwanPlus|https://www.taiwanplus.com TaiwanPlus presents the country’s unique voice on not only local issues but also world events.
Az indulás óta folyamatos növekedési pályán van a platform, a Covid-járvány pedig szintén lökött egyet a népszerűségén. Mostanra 300 millió, havonta aktív felhasználója van, 79 százalékuk nő. A platform mögött álló cég eddig 917 millió dollár befektetést kapott olyan cégektől, mint az Alibaba vagy a Tencent, az értékét pedig 2024-ben 17 milliárd dollárra becsülték. A Bloomberg jelentése szerint Xiaohongshu 2024-ben 1 milliárd dollárral növelheti a nyereségét.
Kérdés, hogy a felhasználók érdeklődése meddig fog kitartani, és az is, hogy ha marad a TikTok az Egyesült Államokban, akkor maradnak-e a felhasználók a platformnál. Ha marad a népszerűsége, akkor az azt is megmutathatja, mennyit ér az amerikai TikTok-tilalom. Emellett az is érdekes kérdés, hogy mit lép a megnövekedett érdeklődésre a Xiaohongshu, ami eddig nem nyitott piacot az Egyesült Államokban, és leginkább a kínai piacra fókuszál.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.