szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bár a 2008-ban kezdődött világgazdasági válságnak a legtöbb szektorban hivatalosan is vége, a költségoptimalizáció, illetve az erőforrások maximális kihasználására törekvés továbbra is napirenden maradt a hazai és a nemzetközi vállalatok stratégiájában egyaránt. Ez a tudatosabb hozzáállás segítheti a vállalatokat abban, hogy a jövőben sokkal fenntarthatóbban működjenek, és ehhez új megoldásokat keressenek például a munkakörnyezet kialakításában is.

A Kinnarps 2015-ben végzett belső felmérése alapján változni látszik a hazai cégvezetők vélekedése, mely szerint az irodatér trendkövető modernizálása felesleges beruházás. Míg a 2008 utáni időszakban kizárólag a költségcsökkentés volt az iroda átalakítások mozgatórugója, az elmúlt néhány évben egyre több, főként nemzetközi vállalat dönt irodája modernizálása mellett HR célok támogatása miatt is.

A munkaerőpiacon egyre nagyobb számban jelennek meg a jól képzett, nyelveket kiválóan beszélő, a technológiai eszközöket professzionális módon kezelő Y-generációs munkavállalók. Az ő karrierelvárásaik és motivációjuk merőben eltérő az őket megelőző korosztályokétól: sokkal fontosabb számukra a térbeli és időbeli rugalmasság, az inspiráló, alakítható környezet. Főként a kutatás-fejlesztéssel foglalkozó vállalatok számára igen fontos, hogy vonzó környezetet biztosítsanak új munkatársaik számára, hiszen a frissen végzett, hiányszakmának számító informatikusokért és villamosmérnökökért nagy harc folyik, és sok múlik a leendő munkakörnyezet minőségén is.

A lényeg, hogy a munkavégzés minősége kerüljön a középpontba
Kinnarps

Az irodamodernizációban a multinacionális hátterű nagyvállalatok az úttörők: a call centerek, az autóipari vállalatok, a K+F központok.
A kkv szektor felzárkózását a forráshiány mellett a lehetőségek ismeretének hiánya akadályozta. Ennek a szektornak a témában történő edukációja új szegmens keresleti fellendülését eredményezheti, hiszen a rugalmasan alakítható, optimalizált irodatér a kkv-k számára is számos komoly előnyt kínál.

Az új irodakialakítási trendek bevezetése Magyarországon hosszadalmasabb folyamat, mint a nyugatabbra lévő, a rugalmasabb munkahely szemléletet már gyakorlottan kezelő régiókban. "Többnyire az egyszerű ráncfelvarrás jellegű megoldásoktól indulunk, de sokan nyitottak arra, hogy megismerjék az irodatér teljes újragondolásában rejlő hatékonyságnövelési lehetőségeket is" – magyarázta Soltész Tiberius, a Kinnarps Magyarország ügyvezető igazgatója. Szerinte egyre inkább jellemző, hogy az ügyfelek nemcsak a közösségi terek (ún. break out zónák) „színesítésében” látják az egyedüli megoldást, hanem a valóban személyre szabott, akár több funkcióban is jól működő terek kialakítására is nyitottak. "Így jobban kihasználják meglévő irodaterületüket, és nem csak egy új, de hatékonyabban működő munkakörnyezetbe is költözhetnek be” – tette hozzá a cégvezető.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Alig látjuk majd a napot december első hetében

Alig látjuk majd a napot december első hetében

Méltatlan körülményekre panaszkodnak a dolgozók az Országos Mentőszolgálatnál

Méltatlan körülményekre panaszkodnak a dolgozók az Országos Mentőszolgálatnál

Megtorpantak a hőszivattyú-eladások Európában

Megtorpantak a hőszivattyú-eladások Európában

Bokros Lajos: Mit ér az a kormány, amely külső csodáktól várja saját országa fellendülését?

Bokros Lajos: Mit ér az a kormány, amely külső csodáktól várja saját országa fellendülését?