szerző:
nyüzs
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Fejér megyei településen a szavazók negyede támogatta a Gyurcsány-párt jelöltjét. Hurrá - mondja Gréczy Zsolt.

"Az információk alapján képet kaphat e szép, síkvidéki, a Velencei-tó és a Duna között félúton elterülő mezőföldi településünkről. Az információk közzétételével célunk a lakosság és minden, városunk iránt érdeklődő magasabb szintű kiszolgálása, a demokrácia és a települési összefogás erősítése" - írja a kisváros katasztrófaszámba menő honlapján a polgármester, az a Czompó István, aki tavaly nyáron lemondott posztjáról.

Pont emiatt kellett most vasárnap időközi polgármester-választást tartani, ám ennek kimenetelét a honlap már nem tartja olyan infomációnak, amelynek alapján képet kaphatnánk e szép, síkvidéki településről. Most a magasabb szintű kiszolgálásról, a demokrácia erősítéséről már nem is szólva.

Tehát: vasárnap az 5025 választásra jogosult síkvidéki polgár nagy többsége, mondjuk így, baszott elmenni szavazni. A resztli, 1998 polgár relatív többsége a Fidesz által támogatott "független" jelöltet, Csányi Kálmánt támogatta (909 szavazat), utána nagy szünet, majd a második helyen a Demokratikus Koalíció jelöltje, Miklósi Péter végzett (482 szavazat), utána jött a másik "független" jelölt, a volt szoci alpolgármester, Szőke Erzsébet (448 szavazat), majd a szintén, de valószínűleg tényleg független Stanczel Károly futott be (151 szavazat). Ennyi történt.

El lehetne intézni eme választást azzal, hogy buktunk, fiúk, magunkba kell néznünk, mondhatunk bármit, még mindig a Fidesz áll nyerésre, új, hiteles arcok kellenek helyi szinten is, de nem: itt, ha a Demokratikus Koalíciót halljuk, szinte már küszöbön állt a győzelem. Ha a szoci nő beállt volna mögénk.

"Az egyik tanulság az, hogy az alapvetően jobboldalinak számító körzetben, ha egy baloldali jelölt indult volna - bár a számok nem mindig adódnak össze automatikusan - elvileg legyőzhette volna a Fideszhez köthető aspiránst" - állít határozottan bizonytalan dolgot a DK kommunikációs embere blogján, figyeljünk csak fel arra, hogy a gondolatjelek közé rejtett faktor és az "elvileg" szó használata dacára miért hangzik ez a mondat úgy, hogy a Maszop kapja be, miattuk bukott el a progresszió Pusztaszabolcson.

A számok tényleg nem mindig adódnak össze automatikusan, semmi sem bizonyítja, hogy ha egy jelölt van, akkor az megkapja kettejük 930 voksát, és hát az a győzelem is csak egy hajszálon múlott múlna. A másik: miért olyan magától értetődő az, hogy a (volt) szoci nőnek kéne paríroznia? "A számok alapján - mivel a DK-s jelölt kapott több voksot - utólag kimondható: neki kellett volna hátralépnie" - írja Gréczy Zsolt, így utólag (aki nem is érti, miért nem értik mások pártja elképesztő sikerét: "A jelölt volt ennyire jó, vagy a kutatók képtelenek reálisan bemérni Gyurcsány Ferenc és pártja valódi támogatottságát?").

Összefogás hiánya? A pusztaszabolcsi választás előtt Gyurcsány arról beszélt, hogy "az egész ellenzék számára is fontos jelzés lesz a vasárnapi szavazás, hiszen most először lehet majd felmérni, hogy milyen esélyekkel száll ringbe egy olyan jelölt, akit közösen támogat a teljes baloldal. Horváth András, az MSZP Fejér megyei elnöke szerint ez annyiban igaz, hogy a szocialisták hivatalosan nem állítottak saját polgármesterjelöltet, nem is kampányolnak egyik induló mellett sem, ráadásul ők is Miklósit tartják a legalkalmasabbnak a tisztségre."

Akkor most hogy is van ez? Valószínűleg nem Pusztaszabolcs honlapja az egyetlen, amit mostanában frissíteni kellene.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!