szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Alfonso Lopez Trujillo bíboros, a családokért felelős pápai tanács elnöke szerint a keresztényeknek kötelessége fellépni a spanyol parlament által csütörtökön megszavazott "igazságtalan" törvénnyel szemben, amely engedélyezi azonos nemű személyek házasságát és gyermek örökbefogadását számukra.

"Nem erőltethetünk igazságtalan dolgokat a népekre. Éppen ellenkezőleg, mivel igazságtalanok, az egyház sürgősen a lelkiismereti szabadságra és az ellenük való tiltakozás kötelességére szólít fel" - jelentette ki a kolumbiai bíboros a Corriere della Serának adott nyilatkozatában, amely az olasz lap pénteki számában jelent meg. A bíboros szerint nem lehet kötelező érvényűnek tekinteni "egy ilyen mélységesen igazságtalan törvényt”.

A törvény fogadtatása Madridban
© AP
„Nem mondhatjuk, hogy egy törvénynek igaza van csak azért, mert törvény" - szögezte le Trujillo. "Azokhoz szólok, akik a törvény alkalmazásával kapcsolatba kerülnek, nekik ugyanúgy lelkiismereti okokból kell eljárniuk, mint az orvosoknak és a nővéreknek egy olyan bűncselekmény, mint az abortusz esetében. "Ez nem fakultatív. Valamennyi kereszténynek késznek kell lennie a legmagasabb árat, beleértve állása elveszítését is megfizetni érte".

A Vatikán "családügyi minisztere" emlékeztetett, hogy az új pápa, XVI. Benedek is "nagyon világosan" kifejtette nemrég, még a hittani kongregáció elnökeként, hogy mennyire "rombolónak" tartja a homoszexuálisok házasságának tervezett engedélyezését Spanyolországban.

Trujillo bíboros ugyanakkor azt bizonygatta, hogy az egyház nem alkalmaz hátrányos megkülönböztetést a homoszexuálisokkal szemben és segíti őket. "Az egyház nem fogadja el, hogy a homoszexuálisok élcelődések, sértések és embertelen megjegyzések célpontjai legyenek. Ők olyan személyek, akik megérdemlik a szeretetünket, a támogatásunkat és a segítségünket" - hangsúlyozta a családokért felelős pápai tanács elnöke.

José Luis Rodriguez Zapatero spanyol kormányfő a parlamenti szavazás előtt kijelentette, hogy "mélységes tisztelettel fogadja, bármit is mond majd az új pápa" a homoszexuális házasságok engedélyezésől. Hozzátette azonban, hogy "szerencsére a demokrácia garantálja a vallás- és véleményszabadságot, akárcsak annak szabadságát, hogy a választók akaratával összhangban megvalósítsunk egy politikai elképzelést."

Spanyol melegszervezetek képviselői "Habemus matrimonium" feliratú transzparensekkel üdvözölték a karzatról a várva várt jogszabály megszületését csütörtökön a madridi képviselőházban.

A törvény hatályba lépése után, amelyre várhatóan júniusban, a szenátusi jóváhagyás után kerül sor, Spanyolország lesz az egyetlen európai állam, amely engedélyezi az egyneműek házasságát, egyszersmind gyermekek örökbefogadását számukra. Hollandiában és Belgiumban csupán a házasság engedélyezett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Nem EU-párti XVI. Benedek?

Változást hozhat az Európai Unió és a katolikus egyház viszonyában Joseph Ratzinger pápává választása - vélte a European Voice brüsszeli hetilap XVI. Benedek, az euroszkeptikus pápa című cikkében pénteken.