szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hétszáz élő kígyót akart felcsempészni egy utas Kairóban a repülőgépre, amely Szaúd-Arábiába készült indulni, de a hatóságok elcsípték és őrizetbe vették.

A légikikötő illetékeseinek közlése szerint a vámosok igencsak meghökkentek, amikor megkérve a férfit görgős bőröndjének felnyitására, az illető előre megmondta, hogy kígyók vannak benne.
 
A később Jahíja Rahim Tulbab néven azonosított egyiptomi utas elkezdte nyitni a koffert, s közben arra kérte az amúgy is tisztes távolban álló vámőröket, hogy ne jöjjenek közelebb. Jó oka volt rá: a kisebb ruhászsákokba rejtett kígyók között két mérges kobra is volt.
 
Elmondta, hogy a hüllőket Szaúd-Arábiában el akarta adni, mert a sivatagi királyságban kelendő portékának számítanak a kígyók: sok üzletben üvegedényekben kínálják eladásra olyanoknak, akik aztán háziállatként tartják otthon vagy pedig kutatóintézeteknél értékesítik őket.
 
A vámőröket nem hatotta meg sem az őszinteség, sem a magyarázat: hívták a rendőröket, akik elkobozták a "szállítmányt" Tulbától, őt magát pedig átadták az ügyészségnek azzal a váddal, hogy megsértette a kiviteli jogszabályokat és veszélyeztette az utasok biztonságát.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Közös őstől származnak a kígyók

Bryan G. Fry újra írta a kígyók fejlődéstörténetét: a kígyómérgeket és az előállításához szükséges genetikai kódokat tanulmányozva rájött, hogy a kígyók mind egyetlen közös méregtermelő őstől származnak, és az evolúció során nem kifejlődött, hanem épp ellenkezőleg, azoknál a nem mérges kígyóknál visszafejlődött a méregtermelő képesség.

MTI Tech

Földrengés - előrejelzés kígyóval

Kínában olyan földrengés-előrejelző rendszert dolgoztak ki, amely kígyók viselkedésén alapul - olvasható a China Daily nevű kínai napilapban.

MTI/hvg.hu Tech

A kígyók kiélesítik a homályos hőképet

Német fizikusok a kígyók hőérzékelő és képfeldolgozó szerveit modellezték, hogy rájöjjenek: hogyan lehetséges, hogy a hüllők sötétben is pontosan támadnak, miközben hőérzékelésük nem túl kifinomult.